24. dubna 2021
Nedělní videa, která vás provedou od Vzkříšení k Letnicícm
7. května 2021
Modlitební maraton
„Církevní obec se naléhavě modlila k Bohu“ (srov. Sk 12,5).

Nedělní stránka

24. dubna 2021
Nedělní stránka
doba svatodušní 2021

O farnosti Sokolov

Při cestě z Karlových Varů do Chebu leží sokolovská farnost. Už v dávné minulosti procházela údolím řeky Ohře stará zemská cesta. S velkou pravděpodobností ji využívali poutníci putující ke svatému Jakubovi do Santiago de Compostela. Proto byl středověký kostel, který vznikl v osadě, zárodku dnešního Sokolova, zasvěcen svatému Jakubovi Staršímu. Sokolovská farnost, v současnosti zahrnující i okolní obce, navazuje i dnes na tento odkaz cesty.

Lidský život je cestou. Cestou s křižovatkami, úskalími, překážkami. Syn Boží se s touto cestou zcela ztotožnil. Proto nás může uvést do tajemství své přítomnosti mezi námi.

Boží láska prozařuje naše životy, kdykoliv společně slavíme Boží milosrdenství mezi námi, kdykoliv se navzájem podporujeme na cestě, kdykoliv sloužíme lidem v jejich utrpení, kdykoliv společně hledáme pravdu.

Naší nejhlubší identitou je být na cestě spolu.

Ohlášky 25.dubna -22. května
  • Neděle 25. 4. je 4. nedělí velikonoční, den modliteb za povolání k duchovnímu stavu. (Poselství papeže k tomuto dni najdete na webu farnosti). Od 12:30 budou ve farním kostele slavit liturgii řeckokatolíci.
  • V pátek 30. 4. budeme slavit večerní mši svatou z památky sv. Josefa dělníka.
  • Neděle 2. 5. je 5. nedělí velikonoční.
  • Pátek 7. 5. je prvním pátkem v květnu. Od 16:00 bude ve FK příležitost ke svátostí smíření, od 16:30 májová pobožnost a od 17:00 mše svatá s modlitbami za nemocné a se svátostí pomazání nemocných.
  • Neděle 9. 5. je 6. nedělí velikonoční a zároveň Den matek a Den modliteb za pronásledované křesťany. Sbírka při mších svatých bude ve prospěch pronásledovaných křesťanů. Od 12:30 budou ve farním kostele slavit liturgii řeckokatolíci.
  • Slavnost Nanebevstoupení Páně prožijeme ve čtvrtek 13. 5. při mši svaté od 18:00 v Sokolově. Mše svatá ve Svatavě nebude.
  • V pátek 14. 5. bude od 16:30 májová pobožnost a také zahájíme novénu k Duchu svatému.
  • Neděle 16. 5. je 7. nedělí velikonoční – Den modliteb za sdělovací prostředky. V naší farnosti proběhne sbírka na televizi NOE a Radio Proglas. (Poselství papeže k tomuto dni najdete na farním webu) Od 15:00 bude mše svatá v kostele v Královském Poříčí.
  • Pátek 21. 5. prožijeme jako Farní den pokání postu a modlitby, ve kterém budeme v utrpení zla a hříchu našeho světa hledat útočiště v Bohu. (od 16:30 bude pravidelná májová pobožnost.
  • V sobotu 22. 5. se bude na faře konat od 8:30 brigáda k uskladnění palivového dřeva.
  • V sobotu 22. 5. se sejdeme ke slavení svatodušní vigilie ve farním kostele v 18:00. Součástí vigilie budou modlitby chval, naslouchání Božímu slovu a mše svatá.
  • Neděle 23. 5. je Slavností seslání Ducha svatého - vyvrcholení velikonoční doby. Při bohoslužbách proběhne sbírka na plzeňskou diecézi. Od 12:30 budou ve farním kostele slavit liturgii řeckokatolíci.
  • V pátek 28. 5. proběhne kromě májové pobožnosti v sokolovském kostele také noc kostelů (více v příští NS).
  • Neděle 30. 5. je Slavností Nejsvětější Trojice.

Pravidelné bohoslužby

Neděle