Úvod > Služby > Vzdělávání ve víře

Vzdělávání ve víře

Kromě výkladových kázání při bohoslužbách, se ve farnosti naskýtají tyto příležitosti ke křesťanskému vzdělávání:

• Uvedení do víry pro dospělé: Skupina katechumenátního typu se schází dle potřeby během školního roku k setkávání formou systematických katechezí (bližší informace u faráře).
  • Výuka náboženství pro školní děti: Děti se ke společnému prožití základní zvěsti o Kristu hravým, dětem přiměřeným způsobem setkávají zpravidla na sokolovské faře. Více se dozvíte zde.
  • Formační setkání mládeže: Mládež se setkává jednak periodicky 1x za 14 v páteční večery na sokolovské faře, jednak na různých akcích ve farnosti i mimo. Více se dozvíte zde
  • Katecheze během čtvrtečních modliteb chval: Během modliteb chval ve čtvrteční večery na faře, prohlubujeme svoji víru a otvíráme se nové inspiraci pro službu druhým.
  • Příležitostné semináře a přednášky: Nepravidelně jsou ve farnosti pořádány různé vzdělávací či formační semináře nebo přednášky na různá témata týkající se výkladu Písma, nauky víry či praxe života z víry.

Kromě toho je ve farní knihovně k dispozici množství kvalitní křesťanské literatury k zapůjčení i k zakoupení.

Zájemcům o vzdělávání on-line nabízíme stručný přehled různých pramenů a příležitostí k digitálnímu vzdělávání.

A nakonec se možná někomu bude hodit kontakt na pobočky České křesťanské akademie. Nejbližší místní skupiny ČKA jsou v Aši, Karlových Varech a Tachově.

Poradíme Vám

Máte-li jakýkoli dotaz či podnět k činnosti farnosti Sokolov, pošlete nám jej prostřednictvím následujícího formuláře.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Poselstvi papeže Františka k 53. světovému dni míru