Úvod > Ohlášky > Ohlášky 31. ledna - 6. března

Ohlášky 31. ledna - 6. března

31.1.2021
6.3.2021

Bohoslužby a farní setkání v únoru:

Z důvodu protiepidemiologických opaření se budou v únoru všechny bohoslužby i společná setkání konat v kostelích.

• Pravidelní bohoslužby se konají:

Neděle: Sokolov 8:30, 17:00, Krajková 10:30. Pondělí středa: Sokolov 7:40. Čtvrtek Svatava 16:00, Pátek Sokolov 17:00.

• Pravidelná setkání:

Čtvrtek, Sokolov od 17:30 Modlitební setkání.

• Příležitost k duchovnímu rozhovoru, svátosti smíření či žehnání je každý pátek a neděli od 16:00 do 17:00 ve farním kostele.

Pozvání

• Svátek uvedení Páně do chrámu

V úterý 2. 2. se sejdeme ve farním kostele od 18:00 k oslavě Pánova uvedení do chrámu. Na začátku bohoslužby budou požehnány hromniční svíce.

• Únorový první pátek

Pátek 5. 2. je prvním pátkem v měsíci únoru. Obvyklý prvopáteční pořad ve farním kostele je od 16:00 adorace s možností svátosti smíření, od 17:00 mše svatá s pomazáním nemocných.

• Světový den nemocných

Čtvrtek 11. 2. je Světovým dnem nemocných. Poselství papeže k tomuto dni je dostupné na webových stránkách farnosti.

• Popeleční středa – začátek doby postní

Středou 17. 2. začínáme postní dobu. Tento den prožíváme jako den pokání postu a modlitby, večer se můžeme sejít také ke mši svaté, která bude ve farním kostele od 18:00. Od 16:30 bude ve farním kostele přijmout popelec spolu s modlitbou žehnání. K tomuto udělelní popelce můžeme pozvat i lidi nepokřtěné, nepraktikující. Udělení popelce i pro tyto lidi může být symbolem naděje, vyjádřením ochoty změnit svůj život, zároveň je příležitostí se za tyto lidi modlit.

• Křížové cesty v době postní. Každý pátek od 16:30 ve farním kostele.
  • Pátek 19. 2. prožijeme jako Farní den pokání, postu a modlitby. První část dne věnujeme osobnímu postu, od 17:00 se sejdeme ke společné bohoslužbě a po mši svaté bude následovat osobní adorace za naše osvobození z destrukce víry v Boha, života, vztahů, země a citlivosti ke kráse.
  • Na 1. neděli postní 21. 2. bude při všech mší svatých sbírka Haléř sv. Petra odesílaná do Vatikánu.
  • Na 1. neděli postní 21. 2. budeme slavit od 15:00 mši svatou v kostele v Královském Poříčí.
  • Březnový první pátek

Pátek 5. 3. je prvním pátkem v měsíci březnu. Obvyklý prvopáteční pořad ve farním kostele je od 16:00 adorace s možností svátosti smíření, od 16:30 křížová cesta, od 17:00 mše svatá s pomazáním nemocných.