Úvod > Ohlášky > Ohlášky 28. března - 10. dubna

Ohlášky 28. března - 10. dubna

27.3.2021
10.4.2021

Slavení Svatého týdne velikonoc:

• Květná neděle 28. 3.

Mše svatá s žehnáním ratolestní na památku Ježíšova vjezdu do Jeruzaléma se bude konat v Sokolově v 8:30 a v Krajkové v 10:30. Při všech bohoslužbách budou čteny pašije o umučení našeho Pána.

• V pondělí svatého týdne 29. 3. od 15:00 do 17:00 se bude konat ve farním kostele postní bohoslužba pokání s možností slavení svátosti smíření u více zpovědníků z vikariátu. Zpovídat budou: Petr Bauchner, Bystrík Feranec a Milan Kučera.
  • V pondělí 29. 3. nebude ranní mše svatá, ale budeme slavit mši svatou na rozloučení s paní Libuší Noskovou ve farním kostele v 17:00
  • Ve středu svatého týdne bude pravidelná mše svatá v 7:40 ve farním kostele
  • Zelený čtvrtek 1. 4. DEN POSLEDNÍ VEČEŘE

Mše sv. ve Svatavě nebude. Mše na památku večeře Páně se uskuteční v 18:00 ve farním kostele v Sokolově.  Při přinášení obětních darů bude završena sbírka „Postní almužna“ na podporu služeb pro potřebné.

Po mši svaté budeme adorovat v „Getsemanské zahradě“. Pro ty, kteří se nemohou obřadů Zeleného čtvrtka zúčastnit, bude ještě příležitost postní sbírku předat v neděli Hodu Božího Velikonočního 4. 4. při všech bohoslužbách nebo předat kdykoliv osobně faráři.

• Velký pátek (2. 4.) DEN KRISTOVA UTRPENÍ

Na Velký pátek je půst, který je možné prodloužit i na Bílou sobotu a tento den strávit v tichu Ježíšova odpočinku v hrobě. V 8:30 se uskuteční ve farním kostele křížová cesta. V 15:30 proběhnou ve farním kostele Velkopáteční obřady s uctíváním kříže. (po mši svaté bude sbírka na křesťany ve Svaté zemi).

• Adorace u Božího hrobu.

Po obřadech Velkého pátku až do sobotní Vigilie Vzkříšení Páně bude ve farním kostele adorace. Zapište se prosím na arch, který je vyložený v kostele.

• Bílá sobota (3. 4.) DEN ZTIŠENÍ A NADĚJE

Liturgie četby na téma „sestoupení do pekel“  se bude konat od 8:30 ve farním kostele.

• Vigilie Zmrtvýchvstání Páně (3. 4.) VELKÁ NOC

Vigilie Zmrtvýchvstání s žehnáním ohně, se slavností světla, křestní bohoslužbou, křtem dvou katechumenů a slavením eucharistie bude v sobotu od 20:30 do 22:30 (odvoz pro zájemce zajistíme).

• Zmrtvýchvstání Páně (4. 4.) BOŽÍ HOD VELIKONOČNÍ

Slavení eucharistie se žehnáním pokrmů se uskuteční v neděli od 8:30 ve farním kostele, od 10:30 v Krajkové a od 17:00 ve farním kostele (bez žehnání pokrmů). Bude dokončena sbírka Postní almužna.

Slavení velikonočního oktávu

• Pondělí velikonoční (5. 4.)

Slavení eucharistie bude v 8:30 ve farním kostele v Sokolově a v 10:00 ve Svatavě.

Ve středu čtvrtek a pátek velikonočního oktávu budou společné bohoslužby a setkání v pravidelném pořadu