Úvod > Aktuality > Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka

4.1.2019
9.1.2019

Lednový čas je časem Tříkrálové sbírky. Skupinky Tří králů vyjdou do ulic, aby spolu s novoročním přáním a předáním darů spoluobčanům požádali o finanční příspěvek na Tříkrálovou sbírku Charity Česká republika. Cílem již devatenáctého  ročníku  sbírky, je opět pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí a podpora charitního díla. Farní charita Sokolov se rozhodla v roce 2019 podpořit z výtěžku sbírky tyto projekty: Tříkrálovou kavárničku v Sokolově, která nabízí lidem v malých prostorech možnost posezení, odpočinku a sdílení a vytvořila 2 pracovní místa pro lidi  se zdravotním tělesným postižením, kteří mají malou šanci uplatnit se na trhu práce.  Tříkrálový krámek v Sokolově, který nabízí lidem k prodeji výrobky neziskových organizací, malý dobročinný „sekáč“ a dobročinný antikvariát. Opět jsme vytvořili jedno pracovní místo pro člověka se zdravotním a tělesným postižením. Mobilní hospic sv. Jiří v Chebu .

V okrese Sokolov se Tříkrálová sbírka v uskuteční od středy 2. ledna do úterý  9.ledna 2019.

Dopis otce biskupa k aktuální situaci
Výlet do farních lesů se překládá na 3. 10.
Misijní neděle 18.10.2020