Úvod > Aktuality > Charita pro Turecko a Sýrii

8.2.2023
12.2.2023

CHARITA PRO TURECKO A SÝRII: HUMANITÁRNÍ SBÍRKA

V pondělí 6. února brzo ráno zasáhlo jihovýchodní Turecko a Sýrii katastrofální zemětřesení o síle 7,8 Richterovy škály. Charita Česká republika okamžitě vyhlásila sbírku na pomoc zasaženým lidem. V článku najdete podrobnosti i způsob, jak do sbírky přispět.

V Sokolovské farnosti budou na tuto humanitární sbírku zaslány bohoslužebné sbírka konané v neděli 12. 2. 2023

Může jít o obrázek text

PROHLÁŠENÍ ÚČASTNÍKŮ KONTINENTÁLNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ SYNODY O SYNODALITĚ V PRAZE

Evropa se modlí za oběti zemětřesení v Turecku a Sýrii

Z Prahy, kde se koná kontinentální shromáždění Synody biskupů, vyjadřují církve v Evropě svou blízkost lidem v jižním Turecku a severní Sýrii, kteří byli v noci na 6. února těžce postiženi zemětřesením.

Obrovský počet mrtvých - a množství obětí se bude zvyšovat -, zkáza a utrpení tolika lidí nás hluboce zasáhly a dotkly se našich duší. Je to hluboká rána, která se v Sýrii přidává k ráně války, jež tam zuří již dvanáct let.

Jsme nablízku společenství vikariátu Iskenderun, kterému byla zničena katedrála, naštěstí bez obětí na lidských životech. Naše myšlenky směřují k Anatolskému vikariátu, který prožívá těžkou situaci zkázy. Sledujeme Aleppo, město, které bylo zmučeno během války v Sýrii a nyní zažívá další mučednictví.

Naše myšlenky a vděčnost patří především těm, kteří v tuto chvíli ve velmi obtížných podmínkách přinášejí pomoc při zimních teplotách. Naše Charity se naplno angažují při zvládání mimořádné události ošetřováním zraněných, utěšováním těch, kteří ztratili své příbuzné, a hledáním přístřeší pro ty, kdo ho již nemají. Místní církve již nyní poskytují nejrůznější pomoc a pohostinnost a jsou zářným příkladem, ke kterému vzhlížíme s obdivem.

Církve v Evropě se s dojetím připojují k lidem postiženým zemětřesením, obnovují své modlitby a již nyní vyhlašují veškerou možnou podporu na zvládnutí této krizové situace.

Praha, 7. února 2023