Úvod > Charita - dobrovolnictví > Projekty

Tříkrálová kavárničkaTříkrálová kavárnička Sokolov

Projekt Tříkrálové kavárničky vznikl v únoru 2017. Cílem tohoto projektu bylo vytvořit 2 pracovní místa pro lidi se zdravotním omezením, dále místo setkávání lidí a propagovat službu Farní charity Sokolov.

Nabízíme různé druhy kávy, čaje, horké nápoje, čokolády, nealko nápoje a víno. V naší kavárničce si můžete za 30 Kč zakoupit knihu z dobročinného antikvariátu, který je součástí kavárny.

Dále je možné předplatit kávu pro návštěvníky kavárny, kteří nemají finanční hotovost z důvodu tíživé životní situace. Jedná se o tzv. "Zavěšené kafe".

Z každé prodané kávy věnujeme 3 Kč na projekty Farní charity Sokolov (podpora mobilního hospice sv. Jiří Cheb, šatník farní charity, Tříkrálový  krámek).

trikralovy kramek.pngTříkrálový krámek

Projekt Tříkrálového krámku navazuje na projekt Tříkrálové kavárničky. Cílem projektu je vytvoření pracovního místa pro člověka se zdravotním omezením.

Dalším cílem je propagace neziskových organizací a jejich činnosti, a to formou prodeje jejich výrobků.

Součástí krámku je "Dobročinný sekáč", kde nabízíme zajímavé kusy oblečení za jednotnou cenu 50 Kč a taktéž Dobročinný antikvariát", kde je možné zakoupit knihu za 30 Kč.

Šatník farní charity

V prostorách naší fary provozujeme šatník, který je určen pro lidi v tíživé životní situaci a lidi bez domova. Cílem této služby je pomoci zajistit materiální potřeby potřebných lidí, a to formou různých druhů oblečení a obuvi, které získáváme od dobrovolných dárců. Ve výjimečných případech zajišťujeme také potravinovou pomoc. Návštěvníci mají také možnost v zimních měsících teplé polévky.

Farní ples
Poselství papeže k Světovému dni nemocných
Stop totalitám