Úvod > Ohlášky > Ohlášky únor 2023

Ohlášky únor 2023

29.1.2023
25.2.2023
  • Ekonomická rada V pondělí 30. 1. se na faře sejde od 18:00 ekonomická rada.
  • Svátek uvedení Páně do chrámu Ve čtvrtek 2. 2. budeme slavit ve farním kostele od 18:00 Svátek uvedení Páně do chrámu (Hromnice) průvodem se svícemi a mší svatou od 18:00. (Mše ve Svatavě v tento den nebude). Na začátku bohoslužby budou požehnány hromniční svíce.
  • Únorový první pátek Pátek 3. 2. je prvním pátkem v měsíci únoru. Obvyklý prvopáteční pořad ve farním kostele je od 16:00 adorace s možností svátosti smíření, od 17:00 mše svatá s pomazáním nemocných.
  • Večer chval Ve čtvrtek 9. 2. prožijeme ve farním sále od 17:30 Večer chval.
  • Světový den nemocných Pátek 10. 2. je Světovým dnem nemocných. Poselství papeže k tomuto dni je dostupné na webových stránkách farnosti.
  • Farní ples V pátek 10. 2. se bude v hornickém domě konat od 20:00 farní ples.
  • Divadelní představení František blázen Ve čtvrtek 16. 2. se od 18:00 uskuteční ve farním sále divadelní představení František blázen. Je to příběh o svatém showmanovi. One man show o sv. Františku z Assisi, který chtěl být skromný, a šly za ním davy. Toto divadelní představení zahraje divadlo jednoho herce - Jan Horák. Vstupné dobrovolné.
  • Pátek 17. 2. prožijeme jako Farní den pokání, postu a modlitby. První část dne věnujeme osobnímu postu, od 17:00 se sejdeme ke společné bohoslužbě a po mši svaté bude následovat osobní adorace. Modlitba nás spojí především v úmyslu za vítězství nad agresí na Ukrajině.
  • Mše v Královském Poříčí V neděli 19. 2. budeme slavit od 15:00 mši svatou v kostele v Královském Poříčí.
  • Sbírka Haléř sv. Petra V neděli 19. 2. proběhne při bohoslužbách sbírka Haléř sv. Petra
  • Popeleční středa – začátek doby postní Středou 22. 2. začínáme postní dobu. Tento den prožíváme jako den pokání postu a modlitby, večer se můžeme sejít také ke mši svaté, která bude ve farním kostele od 18:00. Pokud by někdo chtěl přijmout požehnání popelcem již přede mší svatou, bude to možné od 17:00 ve farním kostele spolu s modlitbou žehnání. K tomuto udělení popelce můžeme pozvat i lidi nepokřtěné, nepraktikující. Udělení popelce i pro tyto lidi může být symbolem naděje, vyjádřením ochoty změnit svůj život, zároveň je příležitostí se za tyto lidi modlit. Při mši svaté bude samozřejmě popelec také udělován.
  • Křížové cesty v době postní. Každý pátek od 16:30 ve farním kostele.
  • Postní obnova on-line Od 19. února na: www.bip.cz/cestakesvobode
  • Mše za oběti války na Ukrajině V pátek 24. 2. se při mši svaté ve farním kostele od 17:00 budeme modlit za oběti války na Ukrajině. Od 18:00 bude následovat Koncert proti válce v restauraci U Charlieho (bývalé autobusové nádraží). Vystoupí zde kapela Shum Davar, kterou znáte z posledního ročníku minifestivalu Farní zahrada. Akce je připomínkou nesmyslné války, kterou zahájilo Rusko 24. 2. 2022 tím, že napadlo Ukrajinu.

Farní ples
Charita pro Turecko a Sýrii
Poselství papeže ke dni nemocných
František blázen