Úvod > Ohlášky > Ohlášky týdne 25.- 31. března

Ohlášky týdne 25.- 31. března

25.3.2018
31.3.2018
  • Neděle 25. března je Květnou nedělí, ranní mše svatá v Sokolově bude zahájena na náměstí u Mariánského sloupu požehnáním ratolestí a následným průvodem do kostela. Květnou tzv. pašijovou nedělí, začíná svatý týden. Pozor! Na Květnou neděli se mění zimní na letní čas. Je třeba vstávat o hodinu dříve.
  • Na květnou neděli slaví svoji liturgii od 12:30 řeckokatolíci, a od 15:00 bude v evangelickém kostele velikonoční prozpěvování.
  • V pondělí Svatého týdne 26. 3. bude na faře obvyklá ranní mše svatá v 7:40.
  • V pondělí 26. 3. bude ve farním kostele příležitost k předvelikonoční svátosti smíření od 15 do 17 hodin. Zpovídat budou všichni kněží vikariátu.
  • Ve středu 28. 3. bude na faře obvyklá ranní mše svatá v 7:40.
  • Ve středu 28. 3. se sejdou ke křížové cestě děti a mládež. Pobožnost proběhne ve farním kostele od 16:30.
  • Ve středu 28. 3. se bude od 17:00 konat ve farním kostele eucharistická adorace a od 18:00 na faře manželské večery.
  • Program velikonočního tridua od Zelného čtvrtku po Zmrtvýchvstání Páně je na zvláštní příloze NS.
  • Náš biskup Tomáš zve ministranty na zelený čtvrtek dopoledne do plzeňské katedrály na mši se svěcením olejů a obnovou kněžských slibů. Ministranti mohou využít k dopravě aut kněží, kteří se této mše účastní.
  • Postní sbírku společně požehnáme a předáme k jejímu účelu na Zelený čtvrtek při společné bohoslužbě v 18:00. Pro ty, kteří se nemohou obřadů Zeleného čtvrtka zúčastnit, bude ještě příležitost postní sbírku předat v neděli Hodu Božího Velikonočního 1. 4. při všech bohoslužbách.
  • Pravidelná čtvrteční společná modlitba na Zelený čtvrtek nebude.
  • Na Velký pátek je půst, který je možné prodloužit i na Bílou sobotu a tento den strávit v tichu Ježíšova odpočinku v hrobě. Protože je Velký pátek dnem pracovního klidu, obřady velkého pátku začnou ve farním kostele již v 15:00 (křížová cesta od 8:30).
  • Pro zajištění dobrého průběhu nepřetržité adorace u Božího hrobu od skončení velkopátečních obřadů až po Vigilii Zmrtvýchvstání Páně je v kostele vyložen arch, do kterého se zapisujte k jednotlivým časovým rozvrhům adorace.
  • Velkopáteční sbírka bude znamením naší solidarity s křesťany ve Svaté zemi. Křesťané ve Svaté zemi nás zároveň prosí, abychom se za ně i za celou tuto zem, zkoušenou tolika nepokoji, vytrvale modlili.
  • Na bílou sobotu bude možnost ve farním kostele po celý den adorovat. Tato adorace bude zahájena společnou liturgií četby v 8:30. Velikonoční vigilii společně zahájíme ve 21:00. Účastníci obřadů Velikonoční vigilie jsou po jejím skončení pozváni na faru na slavnostní agapé.