Úvod > Ohlášky > Ohlášky 7. - 27.března

Ohlášky 7. - 27.března

7.3.2021
26.3.2021

Bohoslužby a farní setkání v březnu:

Z důvodu protiepidemiologických opaření se budou v únoru všechny bohoslužby i společná setkání konat v kostelích.

• Pravidelní bohoslužby se konají:

Neděle: Sokolov 8:30, 17:00, Krajková 10:30. Pondělí středa: Sokolov 7:40. Čtvrtek Svatava 16:00, Pátek Sokolov 17:00.

• Pravidelná setkání:

Čtvrtek, Sokolov od 17:30 Modlitební setkání.

• Příležitost k duchovnímu rozhovoru, svátosti smíření či žehnání je každý pátek a neděli od 16:00 do 17:00 ve farním kostele.
  • Křížová cesta v době postní. Každý pátek od 16:30 ve farním kostele.

Pozvání

• Slavení postních nedělí při bohoslužbách.
  • Slavnost sv. Josefa. V pátek 19. 3. oslavíme mší svatou od 17:00 ve farním kostele.
  • Na 5. neděli postní 21. 3. budeme slavit od 15:00 mši svatou v kostele v Královském Poříčí.
  • Slavnost Zvěstování Páně ve čtvrtek 3., den modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti, prožijeme při mši svaté od 16:00 ve Svatavě
  • Pátek 26. 3. prožijeme jako Farní den pokání, postu a modlitby. První část dne věnujeme osobnímu postu, od 17:00 se sejdeme ke společné bohoslužbě a po mši svaté bude následovat osobní adorace za naše osvobození z destrukce víry v Boha, života, vztahů, země a citlivosti ke kráse.
  • V sobotu 27. 3. proběhne od 8:30 velikonoční úklid farního kostela.
  • Neděle 28. 3. je Květnou nedělí, ranní mše svatá v Sokolově bude zahájena na náměstí u Mariánského sloupu požehnáním ratolestí a následným průvodem do kostela. Květnou tzv. pašijovou nedělí, začíná svatý týden.
  • V pondělí 29. 3. od 15:00 do 17:00 se bude konat ve farním kostele postní bohoslužba pokání s možností slavení svátosti smíření u více zpovědníků z vikariátu.
  • Program velikonočního tridua od Zelného čtvrtku po Zmrtvýchvstání Páně je na zvláštní příloze NS.
  • Postní sbírku společně požehnáme a předáme k jejímu účelu na Zelený čtvrtek při společné bohoslužbě v 18:00. Pro ty, kteří se nemohou obřadů Zeleného čtvrtka zúčastnit, bude ještě příležitost postní sbírku předat v neděli Hodu Božího Velikonočního 21. 4. při všech bohoslužbách.
  • Pravidelná čtvrteční společná modlitba na Zelený čtvrtek nebude.
  • Na Velký pátek je půst, který je možné prodloužit i na Bílou sobotu a tento den strávit v tichu Ježíšova odpočinku v hrobě. Protože je Velký pátek dnem pracovního klidu, obřady velkého pátku začnou ve farním kostele již v 15:00 (křížová cesta od 8:30).
  • Pro zajištění dobrého průběhu nepřetržité adorace u Božího hrobu od skončení velkopátečních obřadů až po Vigilii Zmrtvýchvstání Páně je v kostele vyložen arch, do kterého se zapisujte k jednotlivým časovým rozvrhům adorace.
  • Velkopáteční sbírka bude znamením naší solidarity s křesťany ve Svaté zemi. Křesťané ve Svaté zemi nás zároveň prosí, abychom se za ně i za celou tuto zem, zkoušenou tolika nepokoji, vytrvale modlili.
  • Na bílou sobotu bude možnost ve farním kostele po celý den adorovat. Tato adorace bude zahájena společnou liturgií četby v 8:30. Velikonoční vigilii společně zahájíme ve 21:00.
  • Na Slavnost Zmrtvýchvstání Páně v neděli 4. 4. proběhne při dopoledních bohoslužbách svěcení pokrmů. Zároveň bude při přinášení obětních darů přinesena a požehnána též druhá část postní sbírky.
  • V pondělí velikonoční 22. 4. budeme slavit eucharistii v 8:30 ve farním kostele v Sokolově a v 10:00 ve Svatavě.
  • Pro ty, kteří se nebudou moci zúčastnit společného slavení Velikonoc, bude nabídnuta příležitost sledovat velikonoční obřady s naším biskupem Tomášem on-line. Více na webových stránkách biskupství.

Setkání s veřejností
Adventní benefiční koncert
Světový den památky zesnulých dětí
Slovanské Vánoce