Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Nedělní stránka > Nedělní stránka

Nedělní stránkaDatum konání:
16.6.2018
Datum ukončení:
28.6.2018

Nedělní stránka

11. neděle v mezidobí

      Slavnost Narození sv. Jana Křtitele

17.6. -30.6. 2018

(příští nedělní stránka vyjde 1. 8.2018)

Nedělní stránka ve formátu pdf ke stažení (vel.cca700kb)NS_2018-06-17.pdf

Ohlášky týdne 17.– 23. června:

 • Neděle 17. 6. je 11. nedělí v mezidobí. V 11:45 bude ve farním kostele pokřtěn Michal Chvála.
 • V neděli 17. 6. se od 18:00 uskuteční v kostele sv. Petra a Pavla v Krajkové koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu J. C. Fischera.
 • Ve středu 20. 6. bude v LDN v Královském Poříčí slavena mše svatá v ritu CČSH.
 • Ve středu 20. 6. bude ve farním kostele od 17:00 eucharistická adorace.
 • Ve čtvrtek 21. 6. budeme od 10:00 slavit mši svatou v LDN v Dolním Rychnově.
 • Ve čtvrtek 21. 6. se na farní zahradě sejdeme od 17:00 k zahradní farní slavnosti s grilováním.
 • V sobotu 23. 6. si udělí ve farním kostele svátost manželství Patrik Hreha a Angelika Szymanská.

Ohlášky týdne 24.-30. června:

 • Neděle 24. 6. je Slavností narození Jana Křtitele. Od 12:30 budou slavit ve farním kostele litrurgii řeckokatolíci a od 14:00 se faře sejdou františkánští terciáři.
 • V neděli 24. 6. budeme od 15:00 slavit mši svatou v kostele v Královském Poříčí
 • Ve středu 27. 6. nebude večerní adorace, ale ve farním kostele se od 17:00 uskuteční mše svatá za bezpečí a policisty.
 • Ve středu 27. 6., která je věnována památce obětí komunismu budeme ve farním kostele od 19:00 slavit mši svatou za umučené oběti totality.
 • Ve čtvrtek 28. 6. se bude konat ve farním kostele od 18:00 pravidelná čtvrteční společná modlitba.
 • V pátek 29. 6. oslavíme při večerní mši svaté ve farním kostele Slavnost svatých Petra a Pavla.

Ohlášky týdne 2. – 8. července:

 • Neděle 1. 7. je 13. nedělí v mezidobí.
 • Ve středu 4. 7. budeme slavit mši svatou od 10:00 v LDN v Královském Poříčí.
 • Ve čtvrtek 5. 7. budeme od 10:00 slavit mši svatou v LDN v Dolním Rychnově.
 • Ve čtvrtek 5. 7. na Slavnost svatých Cyrila a Metoděje budeme slavit mši svatou od 16:00 ve Svatavě.
 • Pátek 6. 7. je prvním pátkem v měsíci červenci. Od 16:00 bude ve farním kostele příležitost ke svátosti smíření a od 17:00 budeme slavit mši svatou s modlitbami za nemocné a svátostí pomazáním nemocných.
 • Neděle 8. 7. je 14. nedělí v mezidobí. Tuto neděli nebude v Sokolově večerní mše svatá.

 

Úmysl diecézní modlitební štafety na červen:

K 25. výročí založení Plzeňské diecéze se v následujících 2 letech každý týden postupně modlíme za všechny farnosti diecéze.

17.-23. června Blovice - Prosme za dar Ducha svatého pro děti a mládež blovické farnosti, za všechny, kdo je vedou a kdo jim dávají příklad svým životem.

24.-30. června Bochov + Toužim  - Prosme za dar víry a život ze svátostí pro děti a mládež bochovské a toužimské farnosti.

Pozvánky:

 • Koncert ke stému výročí založení Československé republiky - neděle 17.6. v 18:00 Krajková, kostel sv. Petra a Pavla. Camerata Bohemica, Gudni A. Emilsson – dirigent, vstupné dobrovolné.
 • Farní zahradní slavnost s grilováním se uskuteční ve čtvrtek 21. 6. od 17:00 na farní zahradě v Sokolově. Vítaní jsou mladí i staří, ti co se těší na prázdniny i ti kdo prázdniny nemají, ale jsou rádi, že mohou patřit k sokolovské farnosti a radovat se u dobrého jídla a pití s ostatními. Veškeré pohoštění (jídlo i pití) zařizuje farář, někteří osvědčení výrobci sladkostí mohou samozřejmě svoje obdarování využít pro radost ostatních.
 • Karlovarský pochod pro život. 24. června 2018 v 15 hod., ul. T. G. Masaryka - před poštou.V roce 2015 přišlo v Karlovarském kraji vinou umělého potratu o život 776 dětí. Přijďte se zastat těch, kteří se nemohou bránit a povzbudit lidi k odvaze nechat svým dětem život. Existují i jiná řešení než potrat. Jsme kreativní. Jsme pro život. Vždy hledáme řešení. Trasa pochodu: ul. T. G. Masaryka (prostranství před Smetanovými sady) – Varšavská ulice – Zeyerova ulice – ul. Dr. Davida Bechera - ul. T. G. Masaryka
 • Páteční kulturní pořady v Husově sboru v Sokolově, obce Ležáky 542, vstup zdarma. Pátek 29. 6. od 18:00 - Beseda o mariánské úctě. Lurdy s bratrem biskupem Filipem Štojdlem.
 • Bohoslužba za bezpečí a policisty se uskuteční ve středu 27. 6. od 17:00 ve farním kostele v Sokolově. Při bohoslužbě bude sloužit Mgr Jiří laňka – jáhen, předseda křesťanské policejní asociace a šéf – instruktor elitního protiteroristického útvaru URNA.
 • Mše svatá za zemřelé a umučené oběti komunistické totality se uskuteční v den památky obětí komunismu ve středu 27. 6. od 19:30 ve farním kostele v Sokolově. Od 20:30 bude následovat koncert duchovní hudby.
 • CK Chroštík srdečně zve na celodenní veřejný výlet/výkrmnou výpravu - Místní výprava za zbytky - 30. června 2018 Trasa: Skalná - Neuhaus - Velký Luh - Mattlův mlýn - Schönberger säuerling - Grosser Teich - zbytky hradu Neuhaus - přírodní park Kamenné vrchy.Celá trasa asi 15 km. Spojení: vlak - K. Vary 7.30, Sokolov 7.53 - osobní, v Chebu přechod na autobus 9.30 do Skalné Jízdenky - KV a Chodov dle počtu osob, ostatní samostatně nebo skupinově sraz obvyklý v prvním vagóně Více informací - j.krivanec@centrum.cz nebo tel. 603 293 697 a 777 486 096 Návrat dřívější večer.

Další oznámení

 • Soutěž D25

Diecéze není jen tak něco někde. Je to svět, kde žiješ a kde žijí tví kamarádi, různé osobnosti a odehrává se zde hodně důležitých věcí. Zapoj se do soutěže D25 a nalezni diecézní poklad. Startujeme 31. května 2018. Teď nastal čas, abys spolu s námi odemkl někdy zapomínaná místa. Jak to udělat? Na webu www.bip.cz/D25 tato místa najdi, dojeď tam, objev kód, přečti jej a správnou odpověď zašli na D25@bip.cz. Musíš objet aspoň 3 místa, pokud chceš dostat přístupový kód k odemčení zasloužené odměny. Tu bude možné vyzvednout 15. září mezi 11.30 – 14.00 v klášteře Teplá.

Co potřebuješ k přečtení kódu? - Chytrý telefon s nainstalovanou appkou na čtení QR kódů.

Startujeme 31. května 2018 v 12.00, odemykat můžeš až do 15. září 2018.

Soutěž je určena pro děti a mládež ve věku 5 - 15 let, organizuje ji pastorační oddělení plzeňského biskupství.

 • Sbírka na mříž do farního kostela

Po poradě s ekonomickou radou, farář od 1. 6. 2018 vyhlašuje sbírku na pořízení nové mříže do zadního prostoru farního kostela. Pořízení mříže je dalším postupným krokem, kterým realizujeme projekt vnitřních úprav v kostele. Hlavním cílem nové mříže je dovolit lidem, kteří se v době mimo bohoslužby chtějí v kostele pomodlit, nebo jej jen navštívit, aby se mohli dostat dál, než jen do prostoru pod věží. Mříž ohraničí prostřední prostor pod kůrem a dovolí tak návštěvníkům, aby se mohli dostat do vlastního chrámového prostoru.

Mříž se bude skládat ze 3 částí, jedna část bude stát přibližně 100 000,- Kč. Podle množství vybraných peněz pořídíme odpovídající počet částí mříže. Sbírka tak může trvat i několik let. Sbírka bude probíhat pouze formou účelových darů, podobně, jako jsme loni sbírali na nové rámy pro křížovou cestu. Liturgická sbírka při bohoslužbách na tento účel konaná nebude. Případné dárce tímto povzbuzuji, aby svůj dar poskytli buď převodem na farní účet, či v hotovosti buď ve farní kanceláři, nebo osobně faráři.                                        Farář Petr

Hugo píše kardinálovi

Naše i Tvoje Eminence,

jistě jsi ráda, že náš vynikající papež František, co ho my obyčejný normální lidi fakt milujeme, Ti napsal, aby si se o nás všechny jako že dál starala. My tě teda máme taky rádi, to jako ne že ne. A přejeme Ti, aby si byla hodně zdravá. Víme, že už jsi taky poměrně zralá Eminence. Mně to povídej, my starší lidi už žádný změny moc nemusíme, viď že jo? A na co taky? Moje Fanča to považuje za rouhání. Říká: "Hugo, vždycky může bejt ještě hůř!" A Fanča tomu rozumí.

Akorát já moc nechápu, proč si vlastně TA Eminence. A pak ještě nějaký ty šílený zájmena. Asi jsme to kdysi brali: naše, vaše, jejich a tak. Jenže my obyčejný lidi jsme se ve škole tolik nesnažili, jako si se asi učila Ty. Ono je pro mě fakt docela těžký se s Tebou přes tu ženskou Eminenci normálně lidsky domluvit. Radši mluvím jak mi zobák narost. Ale Fanča mi říkala, ať to moc nerozmazávám, tak já půjdu radši rovnou k věci.

Víš, my bychom na tom hradě v tom arcipaláci fakt potřebovali, kdybys radši byla úplně normální pořádnej chlap. TEN chlap, TEN kardinál. A abys byla fakt statečná jako TEN bejk a hlavu měla tvrdou jako TEN Beran. Jak do toho začneš míchat tu svoji ženskou Eminenci, tak je z toho akorát maglajz. Pak se ani nemůžeš divit, že je taky ve světě ten džendrovej zmatek, když to nemáš úplně vyjasněný ani Ty, která si nahoře. Fanča říká, že každá ryba smrdí od hlavy. A ona má nos ňák citlivej!

Tak asi tak nějak. Snad mi rozumíš. Možná tam mám nějaký chyby, ale Fanče už to radši nebudu dávat ke kontrole, páč by to mohla celý vyhodit. Ona někdy říká, že mám s tou svojí inteligencí mluvit akorát doma a venku radši mlčet. Ale doma mluví spíš ona, tak tolik prostoru zase taky nemám. I když ona věci umí říct pěkně od plic, to je fakt, to bys Ty asi docela koukala. Ale já si zase říkám, že to někdo musí říct tak nějak po chlapsku taky Tobě, i když si důležitá Eminence, co myslíš?

Tak ať si taky úspěšná a spokojená Eminence i v tom dalším období.

                                                                                    S úctou ahoj Tvůj Hugo

Převzato z webu Pepy Hese: www.orlavzletem.cz

 


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1
Modlitební síť přímluvců
2
Modlitební síť přímluvců
3
Modlitební síť přímluvců
4
Modlitební síť přímluvců
5
Modlitební síť přímluvců
6
Modlitební síť přímluvců
7
Modlitební síť přímluvců
8
Modlitební síť přímluvců
9
Modlitební síť přímluvců
10
Modlitební síť přímluvců
11
Modlitební síť přímluvců
12
Modlitební síť přímluvců
13
Modlitební síť přímluvců
14
Modlitební síť přímluvců
15
Modlitební síť přímluvců
16
Modlitební síť přímluvců
17
Modlitební síť přímluvců
18
Modlitební síť přímluvců
19
Modlitební síť přímluvců
20
Modlitební síť přímluvců
21
Modlitební síť přímluvců
22
Modlitební síť přímluvců
23
Modlitební síť přímluvců
24
Modlitební síť přímluvců
25
Modlitební síť přímluvců
26
Modlitební síť přímluvců
27
Modlitební síť přímluvců
28
Modlitební síť přímluvců
29
Modlitební síť přímluvců
30
Modlitební síť přímluvců
31
Modlitební síť přímluvců