Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Nedělní stránka > Nedělní stránka

Nedělní stránkaDatum konání:
25.6.2022
Datum ukončení:
2.9.2022

logo.jpgNedělní stránka

prázdniny 2022

 

 

Nedělní stránka ve formátu pdf ke stažení (vel.cca700kb)NS_2022-06-26.pdf

Milí bratři a sestry,

Boží láska je nám vylita do srdce skrze Ducha svatého, který nám byl dán.IMG_7910.JPG

Všechny oblasti našeho bytí jsou lidsky omezeny, ohraničeny, všude prožíváme deziluze, prázdnotu, cítíme se být ztraceni, opuštěni. Zažijeme-li paprsek  krásné, lidské lásky, už o ni máme strach o její křehkost, že o ni přijdeme. Proto je tak důležité uvidět Ježíše a jeho citlivost ke strachujícím se opuštěným, zbloudilým, hříšným. Zdá se, že Boží láska je vylita do srdce až člověku, který byl nalezen Milosrdenstvím ve své chudobě, ztracenosti. Člověk musí asi mnohé, možná vše ztratit, aby mohl nalézt své srdce a lásku, která do něj byla vylita.

Bratří a setry, přeji sobě i vám, abychom se v následujícím čase mohli úzkou branou srdce dotknout nesmírnosti lásky, která nezná žádné hranice a má radost, může-li zachraňovat, tvořit, milovat.                                                                                     Petr Bauchner

 

 

Pořad bohoslužeb o prázdninách:

        Pravidelné bohoslužby doznají během měsíců července a srpna těchto změn:

 • Nedělní bohoslužby budou zachovány po celé prázdniny tak, jak jsme zvyklí.
 • Ve všední dny nebudou bohoslužby v týdnu 7. – 9. 7.   a  11. 7. – 16.7.

      -  V měsíci srpnu nebudou středeční bohoslužby v Sokolově a čtvrteční  bohoslužby ve Svatavě.                                                                         

Ve dnech 4. 7. – 9. 7.  a 11. 7. – 16. 7.  nebude farář přítomen ve farnosti. V neodkladných záležitostech (pohřby, svátost nemocných) se můžete obrátit na P. Milana Kučeru z Chlumu (tel.: 607 016 552) Ve dnech nepřítomnosti faráře bude na faře po většinu dní přítomna farní hospodyně Hana Kodedová (tel.:724 932 501). V naléhavých případech se můžete na faráře obrátit formou sms zprávy (tel.: 608 656 556).

Rozpis bohoslužeb o prázdninách je uveřejněn na farním webu a nástěnkách.

 

Společná prázdninová setkání

 • Neděle 26. 6. je 13. nedělí v mezidobí. V Krajkové oslavíme od 10:30 pouť ke svatým Petru a Pavlovi. Při večerní mši svaté přijmou první svaté příjímání děti naší farnosti.
 • Pátek 1. 7. je prvním pátkem v měsíci červenci. Od 16:00 bude ve farním kostele příležitost ke svátosti smíření a od 17:00 budeme slavit mši svatou s modlitbami za nemocné a svátostí pomazáním nemocných.
 • Od pondělí 4. 7. do soboty 9. 7. bude farář na dovolené u tatínka. Bohoslužby ve všední dny nebudou.
 • Ve středu 6. 7. se uskuteční v Husově sboru (obce Ležáky 542) od 17:00 Večer Mistra Jana Husa se sváteční bohoslužbou a četbou dopisů z Kostnice.
 • Od pondělí 11. 7. do pátku 15. 7. bude farář na rodinné dovolené v Příchovicích. Bohoslužby ve všední dny nebudou.
 • V sobotu 16. 7. bude ve farním kostele v 11:00 pokřtěni Karolína a Jan Šariští.Večer pro mistra Jana.jpg
 • Ve čtvrtek 21. 7. proběhne ve farním kostele od 17:30 večer chval.
 • V sobotu 23. 7. se uskuteční v 15:00 pouť z Kostelní Břízy ke kapli sv. Maří Magdalény na Kamenici, kde bude v 16:00 společná modlitba.
 • V sobotu 23. 7. se sejdeme od 9:00 ve farním kostele na předpoutní úklid.
 • V neděli 24. 7. den před svátkem sv. Jakuba, apoštola bude ve farním kostele od 17:00 poutní mše svatá a po ní pohoštění na farní zahradě.
 • Pátek 29. 7. prožijeme jako Farní den pokání postu a modlitby, za změnu našeho smýšlení a životního stylu. Po večerní mši svaté bude eucharistická adorace.
 • V pátek 29. 7. budou mít ve farním kostele od 11:30 svatbu Stanislav a Jana Dunkovi.
 • Bohoslužba v pátek 5. 8. ve farním kostele od 17:00 bude ze Svátku Proměnění Páně. Protože je to první pátek v srpnu bude od 16:00 adorace a při mši svaté pomazání nemocných.
 • V neděli 14. 8. oslavíme Slavnost Nanebevzetí Panny Marie mší svatou v hradní kapli na Hartenberku od 14:00.
 • V pondělí 15. 8. oslavíme slavnost Nanabevzetí Panny Marie mší svatou ve farním kostele od 8:30.
 • Pátek 19. 8. prožijeme jako Farní den pokání postu a modlitby, za změnu našeho smýšlení a životního stylu. Po večerní mši svaté bude eucharistická adorace.
 • V neděli 21. 8. bude při všech bohoslužbách sbírka na bohoslovce.
 • Pátek 2. 9. je prvním pátkem v září. Mše svatá nebude ve farním kostele, ale na farní zahradě a to od 16:30. Na mši svatou naváže 7. ročník Minifestiválku Farní zahrada (více viz. Nenechte si ujít).

 

Nenechte si ujít

 • Farní pouť ke sv. Jakubovi se uskuteční v neděli 24. 7. od 17:00 ve farním kostele v Sokolově. Po mši svaté se sejdeme k posezení na farní zahradě. Pokud přispějete drobným občerstvením, bude to vítáno.
 • Světový den prarodičů a seniorů 24. 7. Plnomocný odpustek může v tento den získat ten, kdo reálně nebo prostřednictvím komunikačních prostředků navštíví staré sestry a bratry, kteří se nacházejí v nouzi či obtížích (např. nemocné, opuštěné, nemohoucí a podobně). Také nemocní staří lidé a všichni, kdo z vážného důvodu nemohou vycházet z domu, budou moci získat plnomocný odpustek za splnění obvyklých podmínek (svátost smíření, přijetí Eucharistie a modlitba na úmysl Svatého otce) jakmile k tomu budou mít příležitost.

 

 • Pouť k Panně Marii na hrad Hartenberk se uskuteční v neděli 14. 8. od 14:00.
 • Světový den modliteb za péči o stvoření  Čtvrtek 1. září.
 • Farní Zahrada 2022  2. 9. 2022 se uskuteční další ročník minifestivalu Farní zahrada. I přes stavební práce, které probíhají na naší zahradě, bude akce právě zde. Budeme začínat tradičně mší svatou v 17:00. Poté bude následovat koncert pěveckého sboru Collegium Vocale Jiřího Štruce. V jejich podání se můžeme těšit i na písně Osvobozeného divadla, tedy Jaroslava Ježka. A nejen na ně. Poté bude následovat kapela Shum Davar, která zřejmě mnoho lidí roztančí svými písněmi. Jak sami píši o své hudbě? "Náš styl definujeme jako fúzi klezmeru, gypsy, balkánu, slovenské, gruzínské, arménské a běloruské lidové hudby. Melodie, které hrajeme, překonaly bouře staletí a nyní zde, v samém srdci Evropy, prožívají svůj comeback. Snažíme se oslovit publikum pozitivní energií, radostí, ale i melancholií. Naše hudební řeč je srozumitelná všem lidem celého světa a rádi spolupracujeme na multikuturních projektech".

Posledním vystupujícím bude písničkář vystupující pod jménem "Člověk krve". A opět pár info, které o sobě a své muzice píše na svém webu. "Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova - kontryhel, verpa, loukotě… -  a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. Zůstává nejistota dobového ukotvení i jistota věčnosti: napříč časy i příběhy se naše bolesti i radosti podobají, a je v tom veliký smutek i veliká útěcha. A je potřeba básníků/tuláků, aby se občas vynořili zpod závoje mhy - nebo zpoza odchlípnuté tapety v osamělé ložnici - a tuhle všelidskou příbuznost nám konejšivě připomněli. Člověk je zvon a chůzí zní. Člověk je z krve".

Vypadá to na dobrý ročník. K tomu opět Tříkrálová kavárnička, občerstvení od kamarádů z bistro OAZA. Vstupné dobrovolné. V případě nepřízně počasí akce proběhne v sále na faře. Ahoj po prázdninách na Farní zahradě.                                                                Sebiš, organizátor

 • Diecézní pouť do TepléTeplá.png

Pouť se uskuteční v sobotu 10. září 2022. Na programu bude katecheze Pavla Hoška se souběžným dopoledním programem pro děti a pro-náctileté (12-14let), odpolední dělený program (křížová cesta, divadlo pro děti, představení knihy P. Hoška, reflexesynody) zakončený slavením eucharistie od 14:30. Mládež bude mít poutní program od pátku do neděle (účast pouze na sobotu nebude možná).

Farní zprávy

  Noc kostelů je za námi
     Je sice za námi, ale další ročník před námi. Letos opět probíhal kulturní program v našem kostele. Navíc celou akci skvěle řídil koordinátor Jeník, kterému tímto chci poděkovat. Já jsem musel zajišťovat Noc kostelů v Jindřichovicích. V našem kostele proběhlo vystoupení pěveckého souboru Jen Tak ze Sokolova, který zde není nováčkem. Poté následoval koncert Stáni Tothové a faráře CSCH ze Sokolova, Lukáše Bujny. Stáňa hrála a zpívala a Lukáš recitoval básně ze svých sbírek. Tradiční zakončení akce proběhlo ve věži, kde se zpěvu opět ujala Stáňa. Tuto akci bych spíše nazval "Mystickou věží", jelikož síla Božího Ducha a tajemství bytí, bylo v hojné míře přítomno. K tomu ještě výborné víno z Moravských sklepů. Tak tedy máme opět proč se těšit na další Noc kostelů. Každá je originální a něčím zvláštní.
                                                                                                 Sebiš - pořadatel
Tříkrálový krámek
     K 30. 6 .2022 ukončujeme činnost Tříkrálového krámku. Současná situace nám nepřeje, a proto jsme se rozhodli krámek uzavřít. Příští týden začíná výprodej za poloviční ceny.

Tříkrálová kavárnička

    Od září budeme rozšiřovat provozní dobu v Tříkrálové kavárničce. Bude otevřeno i v sobotu a v neděli. Vypadá to na ranní kávu po mši, že?

Junior puťák

   V srpnu proběhne "Junior puťák". Akce je určena mladým lidem ve věku od 14 do 20 let. Akce začíná 5. 8. a trvá do 11. 8. Budeme se toulat pěšky, na lodích a možná že se svezeme i vlakem. Stále je volno. Kdo by chtěl jen tak "být na cestě", napište mi, nebo zavolejte.

Letní tábor Royal Rangers + Creative

   Od 13. 8 do 19. 8. se uskuteční Letní tábor Royal Rangers v Příchovicích. Téma: Pevnost Boyard. Budeme si opět užívat skvělého místa s velkou skupinou dětí ve věku 6-13 let. Po ukončení našeho tábora navazuje již 3. ročník tvořivého festivalu Creative. Opět na statku v Příchovicích a opět s bohatým programem. Vřele doporučuji FFFšem! Více info na: www.creativefest.cz.                                               Sebiš

 

Úmysly apoštolátu modlitby – červenec

Úmysl papeže: Za starší lidi Modleme se za starší lidi, kteří představují kořeny a paměť lidu, aby jejich zkušenosti a moudrost pomáhaly nejmladším dívat se do budoucnosti s nadějí a odpovědností.

Národní úmysl: Za české předsednictví Evropské unie Modleme se, aby české předsednictví Evropské unie přispělo k jednotě mezi zeměmi našeho kontinentu a k obnově křesťanských hodnot.

Úmysly apoštolátu modlitby – srpen

Úmysl papeže: Za malé a střední podnikatele

Modleme se, aby malí a střední podnikatelé, vážně zasaženi hospodářskou a sociální krizí, našli prostředky nezbytné k pokračování

svého podnikání ve službách okolí, ve kterém žijí.

Národní úmysl: Za lidi na dovolených

Modleme se za všechny, kteří se vydávají na cesty za poznáním a rekreací, aby Boha nalezli v kráse přírody i vznešenosti umění.

 Statistika sokolovské farnosti – květen

 

Sbírky

1.5.

5.5.

8.5.

15.5.

22.5.

29.5.

celkem

Svatava

 

5100,-

 

5400,-

6200,-

 

16 700,-

Krajková

   

550,-

530,-

690,-

390,-

2 160,-

Sokolov

3267,-

 

2986,-

2622,-

2822,-

2148,-

13 845,-

Kasička Sokolov

     

4118,-

   

4118,-

Sbírka na křesťany 8.5.

 

3536,-

       

Sbírka na diecézi 22.5.

     

3 512,-

   

celkem

3 267,-

5 100,-

3 567,-

12 670,-

9 712,-

2 538,-

36 823,-

 

 Červencoví jubilanti,

kterým můžeme popřát, setkat se s nimi či se za ně pomodlit:

Koliášová Karolína

Koliáš Norbert

Koliáš Šimon

Kuchařová Jiřina

Majoroš Ladislav

Majorošová Jarmila

Vladimír Šedivec

Slaninková Jitka

Wolf Karel

Jana Pravdová

 

Srpnoví jubilanti:

Gardošová Marie

Chuderáková  Marie

Kodedová Anna

Petričáková Petra

Štiáková Růžena

Tlustý Rudolf

Tomčík Alexandr ml.

Zahrádková Libuše

 


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Modlitební síť přímluvců
2
Modlitební síť přímluvců
3
Modlitební síť přímluvců
4
Modlitební síť přímluvců
5
Modlitební síť přímluvců
6
Modlitební síť přímluvců
7
Modlitební síť přímluvců
8
Modlitební síť přímluvců
9
Modlitební síť přímluvců
10
Modlitební síť přímluvců
11
Modlitební síť přímluvců
12
Modlitební síť přímluvců
13
Modlitební síť přímluvců
14
Modlitební síť přímluvců
15
Modlitební síť přímluvců
16
Modlitební síť přímluvců
17
Modlitební síť přímluvců
18
Modlitební síť přímluvců
19
Modlitební síť přímluvců
20
Modlitební síť přímluvců
21
Modlitební síť přímluvců
22
Modlitební síť přímluvců
23
Modlitební síť přímluvců
24
Modlitební síť přímluvců
25
Modlitební síť přímluvců
26
Modlitební síť přímluvců
27
Modlitební síť přímluvců
28
Modlitební síť přímluvců
Jarní koncert
29
Modlitební síť přímluvců
30 1 2 3 4 5