Drobečková navigace

Úvod > O farnosti > Nedělní stránka > Nedělní stránka

Nedělní stránkaDatum konání:
11.9.2021
Datum ukončení:
1.10.2021

Nedělní stránka

logo.jpgzáří 2021

12. 9. - 2. 10. 2021

                                                  (příští nedělní stránka vyjde 3. 10.2021)

 

 

 

Nedělní stránka ve formátu pdf ke stažení (vel.cca700kb)NS_2021-09-12.pdf

Slovo faráře:DSC_0182.JPG

    Milí bratři a sestry, v této nedělní stránce najedete řadu aktualit, které se týkají již probíhajícího měsíce září. Uvědomuji si, že informací je zde poměrně hodně a proto vám chci tímto úvodníkem pomoci s orientací a výběrem toho nejdůležitějšího, na co bychom se v osobním i  společném životě měli v září zaměřit.

    Bezesporu nejdůležitější naší pastorační prioritou v září se stane příprava na volby do poslanecké sněmovny začátkem října. V NS najdete několik textů, kterými se, zodpovědní za církev, k této důležité politické události vyjadřují. Naše farnost se bude za další směřování naší země modlit především o farním dnu pokání, postu a modlitby, který se uskuteční v pátek 24. 9. Další možností, jak k volbám přistupovat bude možnost společného čtení a rozhovoru nad encyklikou Fratelli tutti, která bude probíhat na faře ve čtvrtky 16., 23., 30. 9. a 7.10. od 17:30.

    Měsíc září je také dobou modliteb za stvoření a za ochranu přírody. V NS najdete k tomuto tématu přímluvu v Celosvětové síti modliteb s papežem.

    Výročí 1 100 let od umučení sv. Ludmily je možné prožít společnou poutí s naším biskupem Tomášem, v NS najdete pozvánku na toto putování.

    Mládež najde v NS nejen pozvání na pouť na Tetín, ale také na vikariátní setkání na faře ve Stříbrné 8. -10. 10.

    V září by se po delší době měla opět sejít pastorační rada a mělo ba začít vyučování náboženství dětí. Prosím o pozornost ty, kterých se to týká.

   Velmi milé je také ohlédnutí za posledními událostmi ve farnosti – podařeným minifestiválkem a bohoslužbou za bezpečí.                         

                                                                                                                          Farář Petr

Ohlášky týdne 12. - 18. září:

 • Neděle 12. 9. je 24. nedělí v mezidobí, od 12:30 budou slavit ve farním kostele bohoslužbu řeckokatolíci.
 • Pondělní mši svatou 13. 9. v 7:40 budeme slavit ze svátku Povýšení svatého kříže.
 • V pondělí 12. 9. se ve farním kostele rozloučíme v 11:00 s paní Marií Tomčíkovou.
 • Ve čtvrtek 16. 9. se na faře uskuteční od 17:30 společná četba encykliky Fratelli tutti.
 • V pátek 17. 9. se obvyklá večerní mše svatá přesune již na ráno v 7:40.

Ohlášky týdne 19. – 25. září:

 • Neděle 19. 9. je 25. nedělí v mezidobí. Kromě pravidelných bohoslužeb budeme slavit též od 15:00 mši svatou v kostele v Královském Poříčí.
 • V pondělí 20. 9. se na faře od 18:30 sejde Pastorační rada.
 • Ve čtvrtek 23. 9. se na faře uskuteční od 17:30 společná četba encykliky Fratelli tutti.
 • Pátek 24. 9. prožijeme jako farní den pokání postu a modlitby za letošní volby do poslanecké sněmovny. Individuální půst zakončíme mší svatou od 17:00 a noční adorací po jejím skončení.

Ohlášky týdne 26. září – 2. října:

 • Neděle 26. 9. je 26. nedělí v mezidobí. Při všech bohoslužbách proběhne sbírka na diecézní charitu. Od 12:30 budou ve farním kostele slavit liturgii řeckokatolíci.
 • Úterý 28. 9. je státním svátkem, slavností svatého Václava. Mše svatá bude ve farním kostele v 8:30.
 • Ve čtvrtek 30. 9. se na faře uskuteční od 17:30 společná četba encykliky Fratelli tutti.
 • Pátek 1. 10. je prvním pátkem v měsíci září. Od 16:00 bude ve farním kostele příležitost ke svátosti smíření a od 17:00 budeme slavit mši svatou s modlitbami za nemocné a svátostí pomazání nemocných.

 

Dny stvoření - Celosvětová síť modlitby s papežem – září

Evangelizační: Za udržitelný životní styl - Modleme se, abychom se my všichni odvážili zvolit si skromný životní styl šetrný k přírodě a radovali se při pohledu na mladé lidi, kteří o to odhodlaně usilují.

Národní: Děkujeme za církevní školství a prosíme za stále kvalitnější prostředí v církevních školách, kde se tisíce dětí mohou poprvé setkat s živou vírou v Krista.

 

Pozvánky na společná setkání

 •  Náboženství pro děti a mládež:

Od nového školního roku jsou děti zvány na „náboženství“. Info u faráře.

 • Společná pěší pouť plzeňské diecéze na Národní pouť na Tetíně 18. září 2021

Vycházíme společně s biskupem Tomášem v 8.30 od železniční stanice v Srbsku (odjezd vlaku z Plzně v 7.22, přestup v Berouně), délka trasy cca 5 km, poutní mše v 11 hod. Další program: 13:00 Bohatý celoodpolední program pro celé rodiny, 20:00 Večerní koncerty.

Přijďme si společně připomenout převratné události, které měly vliv na vznik české státnosti. 1 100 let od úmrtí sv. Ludmily, babičky sv. Václava, z rodu Přemyslovců.

 • Společná pěší poť mládeže na Tetín

Pouť začíná již v pátek 17. 9. v 19:00 na DCM v Plzni, je možné se ale připojit i v sobotu ránu ve vlaku (sraz v 5:10 na nádraží v Plzni). Více informací a přihláška na www.dcmplzen.cz , na Facebooku či Instagramu DCM, nebo na tel. 737 546 649 (Pavel Fořt).

 • Vikariátní setkání mládeže Stříbrná:konečná verze VIKARIÁTKO.png
 1. – 10. 10. vikariátní setkání pro sokolovský vikariát na faře ve Stříbrné pro mladé od 13 do 20 let. 

Zářijoví jubilanti:

Krob Luboš

Krob Lukáš

Lukšíková Hedvika

Pokorná Alexandra

Baláž Amon Martin    

Polívková Veronika

Puffrová Dagmar

Somorovská Helga

Šulcová Magdalena

Tlustá Edita

Tomčík Viktor

Vajda Vincent

V modlitbě můžeme v následujících dnech pamatovat především na naše spolufarníky a farnice slavící v září svoje narozeniny:

 

Pastýřský list biskupa Tomáše

    Milé sestry, milí bratři, pěkně Vás zdravím na sklonku prázdnin. Doufám, že většině z Vás se podařilo alespoň některé dny letošních letních měsíců využít k odpočinku, setkání s blízkými a načerpání nových sil. Ty se nám budou v nadcházejícím čase jistě hodit. Jsou před námi totiž docela významné události.

     Tou první, na kterou bych chtěl upozornit, je 1100. výročí smrti naší národní patronky, kněžny Ludmily. Všichni jsme pozváni k účasti na národní pouti na Tetíně, a to v sobotu 18. září. Naše plzeňská diecéze tam poputuje alespoň zčásti pěšky a já Vás všechny co nejsrdečněji zvu!

    Druhou významnou událostí jsou letošní parlamentní volby na začátku října. Všichni biskupové společně na Velehradě vyzvali k modlitbě a postu na tento úmysl, a to po dobu 40 dnů. K podpoře zdaru letošních voleb tímto duchovním způsobem povzbuzuji všechny v naší diecézi.

    A do třetice bych se chtěl připojit k nedávno zveřejněnému vyjádření papeže Františka, že nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 je skutkem lásky k bližnímu. Tato slova nejvyššího pastýře Církve chápu jako jasnou odpověď na různé konspirační a pseudomorální názory, které se proti očkování staví a mnohdy bohužel nacházejí živnou půdu i mezi katolickými křesťany. Jako Váš biskup proto vyjadřuji naléhavé přání, aby touto formou projevili svoji křesťanskou lásku k sestrám a bratřím všichni z nás. Milí, těším se na viděnou na Tetíně.                                                                         Tomáš Holub

 

 

 

 

 

Lepší způsob politiky: 40 dní modliteb, postu a rozlišování

"Rozvoj světové komunity, která bude naplňovat ideu bratrství mezi lidmi a národy uskutečňováním sociálního přátelství, volá po lepším způsobu politiky - takovém, který bude opravdu ve službě společnému dobru."27_1630249611.jpg

papež František, Fratelli tutti, čl. 154

 

 • Podněty k osobnímu studiu a rozlišování

Biskup Tomáš Holub: "Vyzývám k zapojení všechny farnosti"

      "Proto, sestry a bratři, nyní vyzýváme k tomu, abychom přispěli k obnově naší země osvědčenými prostředky: modlitbou a postem" (Výzva českých a moravských biskupů k parlamentním volbám).

     Čtyřicet dní před volbami (tj. od 30. 8. 2021 do 7. 10. 2021) se vytrvale modleme za jejich dobrý výsledek. Může se tak například dít společnou modlitbou desátku růžence „Který Ducha Svatého seslal“ ve farnostech či v rodinách, přímluvami za dar moudrosti pro voliče i kandidáty během bohoslužeb, stejně jako při společné modlitbě doma.

     První pátek v měsíci říjnu (1. října) by bylo velmi vhodné se společně postit na tento úmysl. Kromě těchto podnětů je samozřejmě možné ve prospěch budoucnosti naší země udělat mnoho dalšího, kreativitě se meze nekladou.

     Povzbuzuji k další aktivitám kněze, farnosti, jednotlivce, vikariátní konference:

     Četba a diskuse nad Fratelli tutti (např. 5. kapitola Lepší způsob politiky;   komentář Zdeňka Dršťky k 5. kapitole; videokomentář Josefa Prokeše k 5. kapitole; e-kniha k zakoupení za 105 Kč)

    Četba a diskuse nad Kompendiem sociální nauky církve (např. 4. kap. VII.        Základní hodnoty společenského života, 8. kapitola Politická obec)

     Zaměřte promluvy v září na pojmy z Prohlášení a Výzvy: Pravda, svoboda, obecné dobro, spravedlnost (opět viz Kompendium; pro souhrn základů sociální nauky církve)

    Přímluva za volby při bohoslužbách, Modlitební shromáždění za dobrý výsledek voleb                                                                             biskup Tomáš Holub
                                                                                                              20. srpna 2021

 • Arcibiskup Jan Graubner: Konkrétní kritéria rozlišování

Předseda ČBK, olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner ve svém nedávném prohlášení nabídl několik dalších konkrétních kritérií pro zodpovědnou volbu:

Je třeba deklarovat, že politický postoj těchto osob není postojem církve, pro níž jsou určující principy katolického sociálního učení, kromě jiného formulované v exhortaci papeže Františka „Evangelii gaudium“, kde říká, že „celek je nadřazen části“ (Evangelii gaudium čl. 234-237) a „realita je důležitější než idea“ (Evangelii gaudium čl. 231-233). Tyto principy jsou zásadní i pro posuzování, zda programy stran a hnutí, za něž tyto osoby kandidují, odpovídají katolické sociální nauce nebo ne.

To znamená, že se nelze zaštiťovat jednotlivou hodnotou, která sice odpovídá křesťanskému pohledu na společnost a svět, přitom však zamlčovat nebo popírat další křesťanské hodnoty. Současně není možné nabízet vize odtržené od reality, které jsou neuskutečnitelné a stavět se tak do role zachránce společnosti, což je ve své podstatě planý předvolební slib.

V duchu stanoviska České biskupské konference k letošním volbám upozorňuji, že nelze kandidáty hodnotit jen podle jejich vlastních prohlášení. Je třeba zkoumat, zda tyto proklamace odpovídají způsobu jejich života a jaký je celkový systém zastávaných hodnot toho kterého politického uskupení, za něž dotyčný kandiduje.                                       Jan Graubner   arcibiskup olomoucký

 • Petr Bauchner – koho nevolit (ANO, SPD, KSČM, TSS)

Zdá se, že ani pro lidi, kteří se v životě snaží následovat Ježíše, není v současné nepřehledné situaci jasné, koho v parlamentních volbách volit a koho ne. Zdá se, že všem lidem nějak leží na srdci, aby se politika vypořádala se zlem, které společnost ohrožuje. V tom se občané i politikové z nich vzešlí prakticky ztotožňují s Ježíšem Kristem, jehož posláním na této zemi také bylo vysvobodit člověka z otroctví zla, aby mohl žít svobodně a dobře. Je-li tedy cíl jak Boha, tak člověka - politika totožný, jde tedy „pouze“ o rozlišení cesty, kterou k tomuto cíli jde Bůh a která cesta Boží není, a tedy k cíli nevede.  V určitém zobecnění můžeme politiky rozdělit do dvou skupin, podle dvou rozdílných cest, které k dosažení vítězství nad zlem používají: je to cesta demokratická a autoritářská.

Ad1)  Cesta demokratická je cestou, která věří, že člověk je schopen se rozhodovat svobodně pro to co je dobré, ale potřebuje k tomu dlouhou cestu dozrávání, trpělivosti a důvěry. Takto darovanou svobodu může samozřejmě zneužít ke škodě své i druhých. Svoboda vyžaduje zodpovědnost a odvahu. Proto se této cesty zodpovědnosti  mnoho lidí bojí a rozhodují se raději pro druhou cestu, kterou je

Ad2)  Cesta autoritářská.

Autorita v podstatě nevěří v lidskou svobodu jako základní hodnotu života, proto se snaží člověka korigovat zvenčí. K tomu potřebuje silného vůdce, který prosadí jakoby rychlá a účinná řešení. To vše ale za cenu toho, že musí omezit svobodu lidí, ohnout spravedlnost, soudy, policii a vojsko na svou stranu a získávat tak stále silnější pozici jak politickou tak hospodářskou. Takováto moc již nejde korigovat, vůdce může vlastně vše (viz totalitní režimy 20. stol.).

    Cesta člověka, který chce následovat Ježíše Krista, nejde v žádném případě spojit s touto autoritářkou mentalitou, protože je v samé podstatě něčím, co nevede k svobodně milujícímu Bohu, ale k ďáblu, který ujařmuje.

    Autoritářské strany vykazují tato vlastnosti: Silný neomylný autoritářský vůdce, ohýbání práva  a spravedlnosti, spojování politické a hospodářské síly, individualismus bez vztahu k celku, nakažlivé ideologie – např. národovectví, populismus nehledající dobro všech, ale pouze utvrzení své vlastní pozice, neúcta k slabým a chudým, vyostřování sociálních nesnášenlivostí…

   Dvě poměrně silné strany, které letos budou kandidovat, tyto autoritářské vlastnosti vykazují. Jedná se o Babišovo ANO a Okamurovo SPD. Jsou ale i další poměrně slabší strany, které podobné vlastnosti vykazují: nereformovatelná a nechvalně známá KSČM a TSS (Trikolóra  soukromníci).

Jestliže křesťan nechce zradit Krista  a cestu svého učednictví v jeho jménu, nemůže v žádném případě tyto strany volit.                           Petr Bauchner

Stalo se:

 • Festival Farní zahrada240873244_353752759631291_8806040566653226006_n.jpg
  "Prší, prší, jen se leje" to jsme si mohli zpívat společně v den konání festivalu Farní zahrada. Tento ročník byl opět originální a to tím, že se konal v evangelickém kostele v Sokolově. Bohoslužbu slova sloužil "husitský" farář  Lukáš Bujna. Návštěvnost byla vzhledem k počasí skvělá. Jako bonus festiválku byla otevřená Tříkrálová kavárnička s kávou, čajem a výbornými pochutinami, které pro nás připravili v Oáze v Sokolově. Tento rok byl na kapely a žánry opět pestrý. Začali jsme bubeníky No problem z Mateřídoušky, které připravuje Standa Beneš, rodilý bubeník a zaměstnanec naší Farní charity Sokolov. Po jejich vystoupení jsme očekávali Touch of gospel z Plzně, z "fičákem" chval a síly Ducha Božího. Po gospelech se připravil Rosťa Tvrdík se svými protest songy Sváti Karáska a hned na něj navázal Aliasandr Yasinsky z Běloruska, který mnohým vyrazil dech. Tento akordeonista, je opravdu "pan muzikant" a vystupuje ve více kapelách a také se symfonickými orchestry v ČR. Náš festival byl také podporou lidí v Bělorusku, kteří touží po svobodě. Předposledním vystupujícím byla kapela Hrozen z Frýdku-Místku, která v Sokolově vystupovala již po třetí. Tentokrát zahrála písně ze svého nového CD. Časově se nám festival trochu protáhnul, a tak poslední kapela Studny samoty hrála už v době, kdy měl festival končit. A závěr byl pro hudební fajnšmekry. Taková zajímavá psychodelická muzika se zajímavými texty v podání Slávka Klecandra, který je "křesťanskou legendou" v oblasti hudby. Akce skončila ve 23:00. Po sbalení aparatury jsme se přesunuli ještě do prostor kavárničky, kde jsme s Hroznem a Studnami samoty zakončili další ročník našeho fesťáku. Bohu díky za FFše. Sebiš organizátor

 

 • Bohoslužba za bezpečí
  Ve čtvrtek 9. 9. proběhla v našem kostele již po několikáté Bohoslužba za bezpečí. Kromě jiného zde také proběhla mše za zemřelé policisty a občanské zaměstnance policie ČR, kteří zemřeli v důsledku onemocnění Covid 19. Mši sloužil generální vikář Jakub Holík spolu s naším farářem Petrem. V rámci Bohoslužby proběhl i pietní akt, kdy byla předána medaile in memoriam policistovi z řad Cizinecké policie, který zemřel tento rok v důsledku nemoci  Covid 19. Bohoslužbu a následný pietní akt hudebně doprovázela Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Bylo opět nezvyklé vidět zaplněný kostel nejen příslušníky Policie ČR, ale také členy Armády ČR. A především šlo o společné sdílení naděje a spásy s lidmi, kteří jsou na cestě hledání.
                                                                                                      Jan Sebján

 

Adopce na dálku

    Pomoc dětem z nejchudších rodin v Bolívíi, Paraguay a Peru příspěvkem na vzdělání.

    V Latinské Americe je chudoba největší překážkou v dosažení vzdělání. Děti musí velmi často pomáhat rodině s obživou, například pouličním prodejem. Pokud dítě nedosáhne na vzdělání, nepodaří se ani jemu, ani jeho budoucí rodině vystoupit z kruhu chudoby. Pandemie covid-19 chudobu mnohých rodin ještě prohloubila.

    Jak pomoci? Staňte se adoptivním rodičem Vámi zvoleného dítěte z Bolívie, Paraguaye nebo Peru. Jednou ročně nebo po částech uhradíte příspěvek 7 000 Kč, z něhož bude zaplaceno vše potřebné k jeho studiu (učebnice, školní potřeby, školní uniforma), v nutných případech i strava, ubytování na internátě či lékařská péče. Vztah mezi adoptivními rodiči a dětmi je podpořen vzájemnou korespondencí.

    Chci pomoci. Kam se mám obrátit? Vše o projektu se dozvíte na webu: Humanitární pomoc Diecézní charita Plzeň www.humanitarni.dchp.cz Informace poskytne: Jaroslava Medunová asistentka projektu adopce@dchp.charita.cz +420 731 433 05

 

Statistika sokolovské farnosti – květen 2021

Křty: Nela Polenová, Marie Slišková.  Pohřby: Justina Kalejová

Sbírky

2. 5.

9. 5.

16. 5.

23. 5.

30. 5.

celkem

Svatava

3 400,-

3 300,-

 

3 400,-

3 300,-

13 400,-

Krajková

350,-

562,-

530,-

290,-

620,-

2 352,-

Sokolov

1 785,-

2 801,-

7 680,-

3 377,-

   2 402,-

   8 045,-

Na pronásl. křesť.

 

3 363,-

 

 

 

 

Na Noe a Proglas

 

 

8 210,-

 

 

 

Sbírka na diecézi

 

 

 

3 667,-

 

 

celkem

5 535,-

6 663,-

8 210,-

7 067,-

6 322,-

33 797,-

 

Statistika sokolovské farnosti – červen 2021

Křty:     Denis Ferenc, Josef Balog, Mária Antonella Balogová

 

Sbírky

6. 6.

13. 6.

20. 6.

27. 6.

celkem

Svatava

 

 

3 450,-

5 200,-

8 650,-

Krajková

228,-

260,-

437,-

1 097,-

2 022,-

Sokolov

2 690,-

3 337,-

2 674,-

3 122,-

   11 823,-

Kasičky Sokolov

 

 

4 031,-

 

4 031,-

celkem

2 918,-

3 597,-

10 592,-

9 419,-

26 526,-

Statistika sokolovské farnosti – červenec 2021

 

Sbírky

4. 7.

11. 7.

18. 7.

25. 7.

celkem

Svatava

3 200,-

 

3 900,-

 

7 100,-

Krajková

 

370,-

320,-

250,-

940,-

Sokolov

 

2 313,-

1 839,-

2 515,-

      6 667,-

Postiženým tornádem

40 000,-

 

 

 

   40 000,-

Kasičky Sokolov

 

3 440,-

 

 

3 440,-

celkem

43 200,-

6 123,-

6 059,-

2 765,-

58 147,-

Statistika sokolovské farnosti – srpen 2021

Pohřby: Miroslav Miko

 

Sbírky

1. 8.

8. 8.

15. 8.

22. 8.

29. 8.

celkem

Svatava

 

3 700,-

3 900,-

4 000,-

 

11 600,-

Krajková

550,-

390,-

529,-

470,-

 

1 939,-

Sokolov

2 848,-

2 773,-

2 673,-

3 922,-

1 807,-

  14 022,-

Kasičky Sokolov

 

 

3 103,-

 

 

3 103,-

celkem

3 398,-

6 863,-

10 204,-

8 392,-

1 807,-

30 664,-

Odesláno ze sbírek na biskupství na bohoslovce 4 392,-Kč

240925874_353751782964722_8395788026752039743_n.jpg

NAUČ MĚ UMĚNÍ MALÝCH KROKŮ...

Modlitba napsaná Antoinem de Saint-Exupérym v jednom z nejtěžších období jeho života (převzato ze skupiny 13. komnata):

Pane, nežádám o zázraky, ale o sílu v každém dni. Nauč mě umění malých kroků.

Udělej ze mě člověka všímavého a citlivého, abych se dokázal zastavit včas a nepropásl to co je v životě důležité.

Nauč mě, jak zvládnout čas který mi byl dán. Dej mi moudrost, abych dokázal rozlišit co je prvořadé a co až druhořadé.

Pomoz mi pochopit, že myšlenky mi nepomůžou. Žádné přemýšlení o minulosti, žádné přemýšlení o budoucnosti. Pomoz mi být tady a teď a abych bral tento okamžik jako ten nejdůležitější.

Zachraň mě před naivní vírou, že všechno v životě by mělo jít hladce a snadno. Dej mi jasně na vědomí, že ve složitosti, v porážkách, pádech a selháních je síla, díky které můžeme růst a dospět.

Připomínej mi, že naše srdce často argumentuje rozumem.

Pošli mi v pravý čas někoho, kdo má odvahu říct mi pravdu, ale říci ji zároveň s láskou.

Vím, že spousta problémů se vyřeší samo, tak mě prosím nauč trpělivosti.

Víš, jak moc mi lidé potřebujeme přátelství. Nech mě být hoden tohoto nejkrásnějšího a něžného daru.

Dej mi bohatou představivost, abych někomu dokázal poskytnout potřebné teplo v tu pravou dobu a v pravý čas.

Udělej ze mě člověka, který bude vždy vědět, jak se dostat k těm, kteří jsou až úplně "dole".

Zachraň mě před strachem, že mi něco v životě unikne.

Dej mi nikoliv to, co si přeji, ale to, co opravdu potřebuji.

Bože, nauč mě umění malých kroků.

                                                                                           Antoine de Saint-Exupéry

 

 


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
2
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
3
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
4
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
5
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
6
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
7
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
8
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
9
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
10
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
11
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
12
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
13
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
14
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
15
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
16
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
17
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
18
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
19
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
20
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
21
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
22
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
23
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
24
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
25
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
26
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
27
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
28
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
29
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
30
Zákon o podpoře bydlení
Poselství papeže ke Světovému dni seniorů
Pořad bohoslužeb
31
Zákon o podpoře bydlení
Pořad bohoslužeb
1
Zákon o podpoře bydlení
Pořad bohoslužeb
2
Zákon o podpoře bydlení
Pořad bohoslužeb
3
Zákon o podpoře bydlení
Pořad bohoslužeb
4
Zákon o podpoře bydlení
Pořad bohoslužeb