Úvod > Skupiny > Modlitby matek

Modlitby matek

IMG_0928.JPGV Sokolovské farnosti se pravidelně schází několik malých modlitebních skupinek v duchu Hnutí Modlitby matek, které se přimlouvají za vlastní děti, ale i za děti z farnosti a za sebe navzájem. Jak se na uvedeném webu dočteme, "modlitby matek jsou darem Všemohoucího Boha matkám této doby, aby mohly prožívat svoje mateřství v nové radosti a naději..." Věříme tomu, že je tak tomu i v naší farnosti.

Veronika, zakladatelka Hnutí Modlitby matek v Anglii, k tomu píše následující slova:

Drahé přítelkyně, jsem velmi ráda, že Vám mohu sdělit něco o Modlitbách matek.

V určité době jsme spolu s mou švagrovou Sandrou cítily potřebu se s odevzdaností modlit za problémy týkající se našich dětí. Byly jsme povolané založit novou modlitební skupinu, která by se modlila speciálně za děti, a pozvaly jsme i jiné matky, aby se k nám připojily...

Dostaly jsme úžasné odpovědi a víme, že tato modlitební skupina je v Boží režii. Bylo to velmi požehnané! Zjistily jsme, že mnohé matky měly podobné představy a rády se s námi spojily. Je velmi povzbudivé vědět, že nejsme samy a že se k našim modlitbám přidávají další matky na různých místech světa.

Na začátku, když jsem se modlila, aby nás Pán vedl a udržel na správné cestě, jsem otevřela Bibli náhodně na verši z Jeremiáše 31, 16:

„Přestaň hlasitě plakat a ronit slzy,
vždyť tu je mzda za to, co jsi vykonala, je výrok Hospodinův,
však oni se vrátí z nepřátelské země.
Je naděje pro tvé potomstvo, je výrok Hospodinův.
Synové se vrátí na své území.“

Jaké nádherné potvrzení – i kdybych prohledala celou Bibli, nenašla bych lepší verš.

… Je opravdu nutné sjednotit se v modlitbě za naše děti. …Nedělejte si starosti, když zpočátku není dost matek, které by se k vám připojily – pro začátek stačí dvě matky. Pokud se chcete na něco zeptat, prosím, ozvěte se.

Těšíme se na Vaši odpověď. Bůh Vám žehnej.

S láskou k Ježíši, Veronica

Kontakt: Hana Kodedová, tel.: 731 626 162