Úvod > Aktuality > Pozvání otce biskupa Tomáše k Diecézní modlitební štafetě

Pozvání otce biskupa Tomáše k Diecézní modlitební štafetě

20.5.2018
30.6.2018

Milí přátelé, bratři a sestry ve farnostech plzeňské diecéze,

všechny vás zdravím před 25. výročím vzniku naší diecéze.

Tento rok je pro nás důležitým – ohlížíme se zpět za ovocem uplynulých 25 let, zkoumáme ve farnostech (i v našich osobních životech) to, co přináší požehnání a také to, co je třeba změnit či opustit. K výročí diecéze vznikají i ve farnostech, kde dosud nebyly, pastorační rady farností. Ekonomické rady farností čeká náročné hledání, jak s navráceným majetkem efektivněji hospodařit a zapojit jej do našeho základního poslání – žití a hlásání evangelia. Chci, aby toto – i další – naše úsilí bylo podpořeno také společnou modlitbou, abychom tak mohli růst v jednotě a solidaritě, a proto vás všechny zvu slovy apoštola Pavla: „Modlete se i vy za nás!“ (1 Te 5,25) k řetězci modliteb za jednotlivé farnosti, k Diecézní modlitební štafetě. Každý týden počínaje příští nedělí (3. června) se budeme modlit za jednu farnost, na její úmysl. Jako symbol našeho spojení bude po diecézi putovat relikviář s ostatky sv. Bartoloměje, patrona naší katedrály. Všechny farnosti zvu k modlitbě za příslušnou farnost při nedělním slavení eucharistie i v celém týdnu podle rozpisu, který bude postupně zveřejňován. Najdete ho na kostelních vývěskách, na webu diecéze a v diecézním Zpravodaji.

Na závěr chci připomenout letošní motto naší diecéze: „Každý učedník království nebeského je jako hospodář, který vynáší ze svého pokladu nové i staré“.

Zvu každého k pokračování na nastoupené cestě osobního i společného hledání, na cestě k prohlubování vztahu s Hospodinem i k bratrům a sestrám, na cestě růstu ve víře, radosti, přijetí a zodpovědnosti. Ať nám k tomu žehná náš Pán.

+ Tomáš

Modlitební úmysly budeme zveřejňovat i v sokolovské Nedělní stránce.

Úmysl modlitební štafety na červen: 3. – 9. června – farnost Aš - Za uzdravení, jednotu a dary Ducha sv. pro farnost.

Turné parabible
Vladimír Merta Ondřej Fencl