Úvod > Aktuality > Pastorační příležitosti v době koronavirové

Pastorační příležitosti v době koronavirové

Logo Farnost_GRAY_POZITIV.jpg

Pastorační příležitosti v době koronavirové

Milí bratři a sestry,

jeden moudrý duchovní autor říká, že Ducha svatého, který v nás přebývá, je možné v sobě roznítit jako oheň (2Tm 1,6) za pomocí svátostí, ale mnohdy velká láska či velké utrpení dovedou tento tolik potřebný oheň rozdmýchat lépe.

Prožíváme nyní čas, kdy nebudeme moci žít ze svátostí a společenství církve tak, jak jsme byli doposud zvyklí. To nám ale dává příležitost rozdmýchat „lépe“ oheň Ducha v nás. Ať už skrze utrpení spojená s důsledky náročné doby ve které žijeme, ať již skrze „velkou  lásku“, ke které jsme pozváni. Náš pan biskup Tomáš nás zve svým dopisem ke kontemplaci, která je velmi konkrétním projevem velké lásky. Nejběžnějšími formami kontemplace je ztišení v kostele třeba formou adorace Nejsvětější svátosti, nebo kontemplace v přírodě, kde nacházíme tolik potřebné ticho a krásu promlouvající k srdci.

V naší sokolovské farnosti bude příležitost pobýt ve farním kostele každý pátek a každou neděli od 16 do 19 hod. V té době bude v kostele přítomen i farář nebo kaplan k možnosti svátosti smíření, modlitby či požehnání. K adoraci bude též vystavena Nejsvětější svátost. Pokud se najde více adoracechtivých lidí, můžeme každý pátek adoraci protáhnout i do nočních hodin a v kostele se střídat podobně jako ve dnech pokání postu a modlitby.

Ostatní bohoslužby a společná setkání i dušičkové pobožnosti na hřbitovech, budou prozatím z důvodů vládních opatření zrušeny. Vnímejme však lidi kolem sebe. Služba jim, je bohoslužbou, neboť v nich přebývá Bůh.

Individuální duchovní péče omezena není, což znamená, že se na faráře či kaplana můžete  obrátit s návrhem, jak byste si individuální duchovní službu představovali. Další inspirace a podněty k životu v naší farnosti  najdete v Nedělní stránce, která je k dispozici buď v tištěné podobě v kostele, nebo v elektronické podobě na farních webových stránkách.

Farář Petr

Kontakty: farář Petr Bauchner, tel. 608 656 556, kaplan Bystrík Feranec tel.: 720 512 641

Setkání s veřejností