Úvod > Aktuality > Obnovení veřejných bohoslužeb v sokolovské farnosti

Obnovení veřejných bohoslužeb v sokolovské farnosti

24.4.2020
10.5.2020

Temaa11_art_feat.jpg

Počínaje nedělí 26. 4. 2020 budou v sokolovské farnosti obnoveny veřejné bohoslužby. V neděle se mše svaté konají v Sokolově v 8:30 a v 17:00, v Krajkové pak v 10:30. Ve všední dny v Sokolově v po a st v 7:40, v pátek v 17:00 a ve Svatavě ve čt. v 16:00.

Až do odvolání je nutné, aby si účastníci nedělních bohoslužeb zarezervovali účast v předstihu na tel.č.:731 626 162. Ve všední dny se registrovat předem nemusejí.

Je také třeba zachovávat hygienické předpisy:

• Účastníci si ve vstupu do kostela povinně vydezinfikují ruce.
  • Všichni účastníci bohoslužeb, mají nasazeny ochranné prostředky dýchacích cest (ústa, nos), resp. roušku-ústenku, vyjma okamžiku přijetí Eucharistie.
  • Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou.
  • V prostoru kostela musí lidé dodržovat minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné rodiny, domácnosti). Z toho důvodu zaujmou účastníci pouze označená místa.

Rozhodnutí diecézního biskupa o praktických pravidlech platných pro uvolňování omezení týkající se bohoslužeb v plzeňské diecézi

• Nadále platí dispens diecézního biskupa od fyzické účasti na nedělní bohoslužbě pro všechny věřící. Fyzickou neúčast je možno nahradit domácí bohoslužbou slova a duchovním svatým přijímáním nebo sledováním bohoslužeb on-line. Tuto možnost je vhodné upřednostnit u ohrožených skupin věřících.
  • Rozhodnutím diecézního biskupa splňuje každá bohoslužba v týdnu nedělní povinnost účasti na mši svaté.
  • Diecézní biskup stanovuje, že Eucharistie se při bohoslužbách podává pouze na ruku. Jen ve výjimečných případech spojených s nepřekonatelnou výhradou svědomí přijímajícího může duchovní správce podat Eucharistii věřícímu na jeho výslovnou žádost do úst, a to po skončení bohoslužby.
  • Je vhodné obnovit možnosti přijetí svátosti smíření pro věřící při důsledném dodržení hygienických pravidel stanovených vládou. Z tohoto důvodu diecézní biskup uděluje dovolení slavit svátost smíření i na jiných než obvyklých místech pro zajištění požadovaných hygienických pravidel.
  • Pro menší a rodinná společenství věřících může duchovní správce dohodnout jejich účast na bohoslužbě bez rezervace, a to na základě osobní komunikace

Individuální modlitba či duchovní podpora

• Farář bývá každý den přítomen několik hodin v kostele. Tento čas je možné využít pro tichou adoraci či jinou duchovní podporu. Aktuální časy farářovy přítomnosti v kostele je s ním nutné domluvit telefonicky.

Vikariátko