1. července 2024
Zákon o podpoře bydlení
Podpořte snahu o systémové ukončení bezdomovectví
1. července 2024
v červenci a srpnu 2024

Nedělní stránka

29. června 2024
Nedělní stránka 24 06 30
    prázdniny 2024 30. 6. – 1. 9. 2024

O farnosti Sokolov

Při cestě z Karlových Varů do Chebu leží sokolovská farnost. Už v dávné minulosti procházela údolím řeky Ohře stará zemská cesta. S velkou pravděpodobností ji využívali poutníci putující ke svatému Jakubovi do Santiago de Compostela. Proto byl středověký kostel, který vznikl v osadě, zárodku dnešního Sokolova, zasvěcen svatému Jakubovi Staršímu. Sokolovská farnost, v současnosti zahrnující i okolní obce, navazuje i dnes na tento odkaz cesty.

Lidský život je cestou. Cestou s křižovatkami, úskalími, překážkami. Syn Boží se s touto cestou zcela ztotožnil. Proto nás může uvést do tajemství své přítomnosti mezi námi.

Boží láska prozařuje naše životy, kdykoliv společně slavíme Boží milosrdenství mezi námi, kdykoliv se navzájem podporujeme na cestě, kdykoliv sloužíme lidem v jejich utrpení, kdykoliv společně hledáme pravdu.

Naší nejhlubší identitou je být na cestě spolu.

Ohlášky prázdniny 2024
  • Pátek 5. 7. je slavností Cyrila a Metoděje, patronů Evropy. V Sokolově bude mše svatá jako v neděli v 8:30, v Chodově v 17:30.
  • Pátek 19. 7. prožijeme jako Farní den pokání postu a modlitby, za změnu našeho smýšlení a životního stylu. (večerní mše v Sokolově není)
  • V sobotu 20. 7. se uskuteční od 15:00 pouť z Kostelní Břízy ke kapli sv. Maří Magdaleny na Kamenici.
  • V sobotu 27. 7. se sejdeme od 9:00 ve farním kostele v Sokolově na předpoutní úklid.
  • V sobotu 27. 7. budou ve farním kostele v Sokolově pokřtěni v 11:00 Jiří a Lenka Oračkovi.
  • V neděli 28. 7. budeme slavit při nedělních bohoslužbách Světový den seniorů.
  • V neděli 28. 7. budeme ve farním kostele slavit pouť ke svatému Jakubovi společnou mší svatou v 17:00 a po ní uděláme pohoštění na faře.
  • Pátek 2. 8. je prvním pátkem v měsíci srpnu. Od 16:00 bude ve farním kostele v Sokolově příležitost ke svátosti smíření a od 17:00 budeme slavit mši svatou s modlitbami za nemocné a svátostí pomazáním nemocných. (v Chodově mše sv. není)
  • Svátek Proměnění Páně, si připomeneme při mši svaté v sokolovském kostele ve středu 7. 8. v 7:40.
  • Na Slavnost Nanebevzetí Panny Marie ve čtvrtek 15. 8. bude mše svatá v Sokolově od 17:00.
  • V sobotu 17. 8. bude od 10:00 pouť ke svatému Vavřinci v Chodově.
  • V neděli 18. 8. oslavíme Slavnost Nanebevzetí Panny Marie poutí do hradní kaple na Hartenberku. Mše svatá tam bude začínat ve 14:00.
  • Pátek 23. 8. prožijeme jako Farní den pokání postu a modlitby, za změnu našeho smýšlení a životního stylu. Po večerní mši svaté bude eucharistická adorace.
  • V neděli 25. 8. bude při všech bohoslužbách sbírka na seminář.
  • V pátek 30. 8. se uskuteční na farní zahradě v Sokolově tradiční Minifestiválek farní zahrada. Zahájen bude mší svatou od 17:00 (na zahradě).
  • Neděle 1. 9. je Světovým dnem modliteb za stvoření. V tuto neděli již budou bohoslužby v obvyklém pořadu: 8:30 Sokolov, 9:00 Chodov, 10:30 Krajková a 11:00 Nové Sedlo.

Pravidelné bohoslužby

Neděle