13. ledna 2023

únor 2023
Zobrazit více

O farnosti Sokolov

Při cestě z Karlových Varů do Chebu leží sokolovská farnost. Už v dávné minulosti procházela údolím řeky Ohře stará zemská cesta. S velkou pravděpodobností ji využívali poutníci putující ke svatému Jakubovi do Santiago de Compostela. Proto byl středověký kostel, který vznikl v osadě, zárodku dnešního Sokolova, zasvěcen svatému Jakubovi Staršímu. Sokolovská farnost, v současnosti zahrnující i okolní obce, navazuje i dnes na tento odkaz cesty.

Lidský život je cestou. Cestou s křižovatkami, úskalími, překážkami. Syn Boží se s touto cestou zcela ztotožnil. Proto nás může uvést do tajemství své přítomnosti mezi námi.

Boží láska prozařuje naše životy, kdykoliv společně slavíme Boží milosrdenství mezi námi, kdykoliv se navzájem podporujeme na cestě, kdykoliv sloužíme lidem v jejich utrpení, kdykoliv společně hledáme pravdu.

Naší nejhlubší identitou je být na cestě spolu.

Ohlášky únor 2023
  • Ekonomická rada V pondělí 30. 1. se na faře sejde od 18:00 ekonomická rada.
  • Svátek uvedení Páně do chrámu Ve čtvrtek 2. 2. budeme slavit ve farním kostele od 18:00 Svátek uvedení Páně do chrámu (Hromnice) průvodem se svícemi a mší svatou od 18:00. (Mše ve Svatavě v tento den nebude). Na začátku bohoslužby budou požehnány hromniční svíce.
  • Únorový první pátek Pátek 3. 2. je prvním pátkem v měsíci únoru. Obvyklý prvopáteční pořad ve farním kostele je od 16:00 adorace s možností svátosti smíření, od 17:00 mše svatá s pomazáním nemocných.
  • Večer chval Ve čtvrtek 9. 2. prožijeme ve farním sále od 17:30 Večer chval.
  • Světový den nemocných Pátek 10. 2. je Světovým dnem nemocných. Poselství papeže k tomuto dni je dostupné na webových stránkách farnosti.
  • Farní ples V pátek 10. 2. se bude v hornickém domě konat od 20:00 farní ples.
  • Divadelní představení František blázen Ve čtvrtek 16. 2. se od 18:00 uskuteční ve farním sále divadelní představení František blázen. Je to příběh o svatém showmanovi. One man show o sv. Františku z Assisi, který chtěl být skromný, a šly za ním davy. Toto divadelní představení zahraje divadlo jednoho herce - Jan Horák. Vstupné dobrovolné.
  • Pátek 17. 2. prožijeme jako Farní den pokání, postu a modlitby. První část dne věnujeme osobnímu postu, od 17:00 se sejdeme ke společné bohoslužbě a po mši svaté bude následovat osobní adorace. Modlitba nás spojí především v úmyslu za vítězství nad agresí na Ukrajině.
  • Mše v Královském Poříčí V neděli 19. 2. budeme slavit od 15:00 mši svatou v kostele v Královském Poříčí.
  • Sbírka Haléř sv. Petra V neděli 19. 2. proběhne při bohoslužbách sbírka Haléř sv. Petra
  • Popeleční středa – začátek doby postní Středou 22. 2. začínáme postní dobu. Tento den prožíváme jako den pokání postu a modlitby, večer se můžeme sejít také ke mši svaté, která bude ve farním kostele od 18:00. Pokud by někdo chtěl přijmout požehnání popelcem již přede mší svatou, bude to možné od 17:00 ve farním kostele spolu s modlitbou žehnání. K tomuto udělení popelce můžeme pozvat i lidi nepokřtěné, nepraktikující. Udělení popelce i pro tyto lidi může být symbolem naděje, vyjádřením ochoty změnit svůj život, zároveň je příležitostí se za tyto lidi modlit. Při mši svaté bude samozřejmě popelec také udělován.
  • Křížové cesty v době postní. Každý pátek od 16:30 ve farním kostele.
  • Postní obnova on-line Od 19. února na: www.bip.cz/cestakesvobode
  • Mše za oběti války na Ukrajině V pátek 24. 2. se při mši svaté ve farním kostele od 17:00 budeme modlit za oběti války na Ukrajině. Od 18:00 bude následovat Koncert proti válce v restauraci U Charlieho (bývalé autobusové nádraží). Vystoupí zde kapela Shum Davar, kterou znáte z posledního ročníku minifestivalu Farní zahrada. Akce je připomínkou nesmyslné války, kterou zahájilo Rusko 24. 2. 2022 tím, že napadlo Ukrajinu.

Pravidelné bohoslužby

Neděle

8:30 Sokolov

10:30 Krajková