1. srpna 2022

Nedělní stránka
prázdniny 2022

O farnosti Sokolov

Při cestě z Karlových Varů do Chebu leží sokolovská farnost. Už v dávné minulosti procházela údolím řeky Ohře stará zemská cesta. S velkou pravděpodobností ji využívali poutníci putující ke svatému Jakubovi do Santiago de Compostela. Proto byl středověký kostel, který vznikl v osadě, zárodku dnešního Sokolova, zasvěcen svatému Jakubovi Staršímu. Sokolovská farnost, v současnosti zahrnující i okolní obce, navazuje i dnes na tento odkaz cesty.

Lidský život je cestou. Cestou s křižovatkami, úskalími, překážkami. Syn Boží se s touto cestou zcela ztotožnil. Proto nás může uvést do tajemství své přítomnosti mezi námi.

Boží láska prozařuje naše životy, kdykoliv společně slavíme Boží milosrdenství mezi námi, kdykoliv se navzájem podporujeme na cestě, kdykoliv sloužíme lidem v jejich utrpení, kdykoliv společně hledáme pravdu.

Naší nejhlubší identitou je být na cestě spolu.

Ohlášky prázdniny 2022
  • Neděle 26. 6. je 13. nedělí v mezidobí. V Krajkové oslavíme od 10:30 pouť ke svatým Petru a Pavlovi. Při večerní mši svaté přijmou první svaté příjímání děti naší farnosti.
  • Pátek 1. 7. je prvním pátkem v měsíci červenci. Od 16:00 bude ve farním kostele příležitost ke svátosti smíření a od 17:00 budeme slavit mši svatou s modlitbami za nemocné a svátostí pomazáním nemocných.
  • Od pondělí 4. 7. do soboty 9. 7. bude farář na dovolené u tatínka. Bohoslužby ve všední dny nebudou.
  • Ve středu 6. 7. se uskuteční v Husově sboru (obce Ležáky 542) od 17:00 Večer Mistra Jana Husa se sváteční bohoslužbou a četbou dopisů z Kostnice.
  • Od pondělí 11. 7. do pátku 15. 7. bude farář na rodinné dovolené v Příchovicích. Bohoslužby ve všední dny nebudou.
  • V sobotu 16. 7. bude ve farním kostele v 11:00 pokřtěni Karolína a Jan Šariští.
  • Ve čtvrtek 21. 7. proběhne ve farním kostele od 17:30 večer chval.
  • V sobotu 23. 7. se uskuteční v 15:00 pouť z Kostelní Břízy ke kapli sv. Maří Magdalény na Kamenici, kde bude v 16:00 společná modlitba.
  • V sobotu 23. 7. se sejdeme od 9:00 ve farním kostele na předpoutní úklid.
  • V neděli 24. 7. den před svátkem sv. Jakuba, apoštola bude ve farním kostele od 17:00 poutní mše svatá a po ní pohoštění na farní zahradě.
  • Pátek 29. 7. prožijeme jako Farní den pokání postu a modlitby, za změnu našeho smýšlení a životního stylu. Po večerní mši svaté bude eucharistická adorace.
  • V pátek 29. 7. budou mít ve farním kostele od 11:30 svatbu Stanislav a Jana Dunkovi.
  • Bohoslužba v pátek 5. 8. ve farním kostele od 17:00 bude ze Svátku Proměnění Páně. Protože je to první pátek v srpnu bude od 16:00 adorace a při mši svaté pomazání nemocných.
  • V neděli 14. 8. oslavíme Slavnost Nanebevzetí Panny Marie mší svatou v hradní kapli na Hartenberku od 14:00.
  • V pondělí 15. 8. oslavíme slavnost Nanabevzetí Panny Marie mší svatou ve farním kostele od 8:30.
  • Pátek 19. 8. prožijeme jako Farní den pokání postu a modlitby, za změnu našeho smýšlení a životního stylu. Po večerní mši svaté bude eucharistická adorace.
  • V neděli 21. 8. bude při všech bohoslužbách sbírka na bohoslovce.
  • Pátek 2. 9. je prvním pátkem v září. Mše svatá nebude ve farním kostele, ale na farní zahradě a to od 16:30. Na mši svatou naváže 7. ročník Minifestiválku Farní zahrada (více viz. Nenechte si ujít).

Pravidelné bohoslužby

Neděle